• Žiadny návrh
PODPORA INOVÁCIÍ

Udržateľnosť a digitalizácia: výkonné spojenie

Obavy o životné prostredie a technologický pokrok sú dva najväčšie trendy našej doby. Dajte ich dokopy a získate silu na skutočnú obchodnú transformáciu

30/03/2022

 

PODCAST: Budúcnosť zameraná na podnikanie? Myslite na digitálnu udržateľnosť

Digitalizácia a udržateľnosť spolu sú podnikateľskou silou, s ktorou treba počítať

Nový výskum ukazuje, že podniky, ktoré investujú do digitálnej transformácie a udržateľnosti ako kombinovaného cieľa, budú v budúcnosti prosperovať. Intesa Sanpaolo so svojou mimoriadne úspešnou bankovou aplikáciou a sériou udržateľných finančných produktov ukázala možnosti a výhody spojenia oboch. Vypočujte si podcast a vypočujte si diskusiu Marca Cesarea, digitálneho obchodného partnera – medzinárodných dcérskych bánk, o potenciáli tohto silného páru pri vytváraní zmien.

 

Nový výskum od spoločnosti Accenture zistil, že spoločnosti, ktoré plne prijímajú udržateľnosť aj digitalizáciu, majú dvaapolkrát väčšiu pravdepodobnosť, že budú v budúcnosti prosperovať ako najlepšie spoločnosti. Naznačuje, že udržateľnosť a digitalizácia môžu a mali by sa spojiť, aby sa zabezpečila odolnosť podnikov.

„Toto sú najdôležitejšie motory hospodárskeho rastu v budúcnosti,“ hovorí Marco Cesareo, digitálny obchodný partner – medzinárodné dcérske banky. „Medzi týmito dvoma faktormi existuje silná korelácia. Spoločnosti, ktoré uskutočňujú transformáciu založenú na týchto kombinovaných konceptoch, sú vhodnejšie pre budúci rast.“

Intesa Sanpaolo vždy kládla udržateľnosť aj digitalizáciu na popredné miesta. Medzi nedávne príklady patrí úspešná aplikácia mobilného bankovníctva a partnerstvo so spoločnosťou Google na vytvorení dvoch veľkých regionálnych dátových centier v Taliansku. Banka je tiež prvým strategickým partnerom finančných služieb nadácie Ellen MacArthur Foundation.

Intesa Sanpaolo sa zaviazala do roku 2030 dosiahnuť nulovú čistú hodnotu pre vlastné emisie banky a do roku 2050 pre svoje investičné a finančné portfóliá. Banka sa tiež pripojila k alianciám s nulovou čistou hodnotou v rámci svojich podnikov.

Jeho celkové emisie sa od roku 2008 znížili o 60 %. V Taliansku využíva 100 % obnoviteľnú energiu a do roku 2030 sa zaviazala zaviesť obnoviteľné zdroje do svojho celosvetového podnikania.

So zameraním na udržateľnosť prichádzajúcu úplne zhora – Cesareo dáva výkonnému riaditeľovi Carlovi Messinovi za príklad pre celú banku – Intesa Sanpaolo využila financie na zmenu.

"Medzi týmito dvoma faktormi existujú silné korelácie. Spoločnosti, ktoré uskutočňujú transformáciu založenú na týchto konceptoch v kombinácii, sú vhodnejšie pre budúci rast"

Marco Cesareo, digitálny obchodný partner – medzinárodné dcérske banky

Spustila S-pôžičky s cieľom podporiť udržateľné investície do malých a stredných podnikov, vydala zelené dlhopisy na pokrytie ekologických hypoték na vysoko energeticky efektívne budovy a podporila spoločnosti v oblasti ekologických, obehových a ekologických prechodových tém v súlade s prioritami stanovenými v talianskom Národnom oživení. a plán odolnosti (PNRR).

V spojení s PNRR banka podporí ekologický prechod ponúknutím nových úverov vo výške takmer 90 miliárd EUR.

Intesa má dlhodobý záväzok k technologickým inováciám – spoločnosť Forrester ju označila za lídra v oblasti digitálnych inovácií pre svoju široko používanú bankovú aplikáciu – a je odhodlaná hľadať technologické riešenia pre podnikanie prostredníctvom svojho inovačného centra.

Spustenie Isybank – novej digitálnej banky, ktorá bude slúžiť štyrom miliónom retailových klientov – s investíciou 650 miliónov eur – je ďalším krokom vpred smerom k inovatívnym bankovým praktikám.

Ďalšia úroveň pre Intesa Sanpaolo – a možno príklad pre európske podnikanie vo všetkých oblastiach – je v ďalšom spájaní týchto dvoch prúdov úsilia. Aplikácia Intesa Sanpaolo, ktorú používa deväť miliónov zákazníkov, je dobrým príkladom toho, ako môže technológia znížiť používanie fyzických materiálov, ktoré ohrozujú lesy a znečisťujú ako odpad.

„Každý projekt a dodávka má veľký vplyv na udržateľnosť,“ hovorí Cesareo a poukazuje na to, že pozitívny vplyv na životné prostredie by bol nesmierny, keby projekty všetkých spoločností boli navrhnuté s ohľadom na environmentálne, sociálne a riadiace faktory (ESG), a nie s ESG. ako doplnok alebo jednoducho platenú službu.

Pandémia pomohla mnohým európskym spoločnostiam zdokonaliť sa v oblasti digitalizácie, čo malo vplyv na ich profily udržateľnosti. Práca z domu je jedným z príkladov snahy o digitalizáciu, ktorá viedla k menšiemu počtu dochádzania náročných na uhlík.

Marco Cesareo verí, že toto je len začiatok transformácie, vďaka ktorej budú spoločnosti rásť prostredníctvom vzájomne výhodného vzťahu digitalizácie a udržateľnosti. Vypočujte si podcast a dozviete sa viac.

Zdielať

Súvisiace články

Technológia v korporátnom bankovníctve zmení správanie a podnikanie
Umelá inteligencia tu zostane – a pomôže
Projekt Skyrocket má povzbudenie pre novú éru bankovníctva
Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.