• Žiadny návrh
PODPORA INOVÁCIÍ

Technológia v korporátnom bankovníctve zmení správanie a podnikanie

Sme len na začiatku rýchlej cesty zmien, hovorí Stefano Favale

30/03/2022

 

PODCAST: Technológia podnikového bankovníctva: pripútajte sa pre rýchlu zmenu

Technologické zmeny vo firemnom bankovníctve tu zostanú

Rýchla implementácia digitalizácie vo firemnom bankovníctve odhalila, čo všetko môžu technológie pomôcť dosiahnuť – teraz to ľudia musia dobehnúť.

Stefano Favale predpovedá, že o tri až päť rokov bude mať Intesa Sanpaolo plne digitálny vzťah so svojimi firemnými klientmi – prostredníctvom omnichannel štruktúry, ktorá ponúka digitálne poradenské služby.

Ako bude blockchain rásť, ako sa na tom budú podieľať fintech a čo je dôležité, ako sa ľudia prispôsobia tomuto rýchlo sa meniacemu prostrediu? Vypočujte si podcast a dozviete sa viac.

 

Technologická zmena vo firemnom bankovníctve tu zostane, čo znamená, že firemní bankári musia neustále hodnotiť, ako najlepšie využiť technológiu – a ako ju môže využívať aj konkurencia.

V Intesa Sanpaolo veľká časť tejto práce leží na stole Stefana Favaleho, globálneho riaditeľa globálneho transakčného bankovníctva a člena poradnej skupiny Európskej centrálnej banky pre digitálny trh s eurom.

"Cesta práve začala. Počas pandémie sme tak rýchlo zrýchlili. Je to dôležité pre zákazníkov: trh sa presunul online a podniky sa nemôžu vyhnúť zvažovaniu svojej prítomnosti na digitálnych kanáloch"

Stefano Favale, globálny riaditeľ globálneho transakčného bankovníctva, divízia IMI CIB, Intesa Sanpaolo

„Cesta sa práve začala,“ hovorí Favale. „Počas pandémie sme tak rýchlo zrýchlili. Je to dôležité pre zákazníkov: trh sa presunul online a firmy sa nemôžu vyhnúť zvažovaniu ich prítomnosti na digitálnych kanáloch.“

Intesa Sanpaolo uskutočnila prieskum medzi podnikovými finančnými riaditeľmi a pokladníkmi, ktorý ukázal, že viac ako 70 % respondentov hľadá plne digitálny prístup vo svojich každodenných operáciách. To do istej miery ukazuje, ako rýchlo sa budú veci meniť v podnikových procesoch.

Rýchla implementácia digitalizácie odhalila presne to, čo môže technológia pomôcť dosiahnuť, od digitálnych podpisov až po analýzu údajov. Teraz to ľudia musia dobehnúť.

„Nie je to len otázka technológie, je to otázka zvykov a správania,“ hovorí Favale. „Tieto je ťažšie prekonať a resetovať. Jednou z výziev v priestore digitalizácie je budovanie nových kompetencií a nových prístupov. To je dôvod, prečo veľa investujeme do školenia, aby sme podporili osvojenie.“

Predpovedá, že o tri až päť rokov bude mať Intesa Sanpaolo plne digitálny vzťah so svojimi firemnými klientmi – prostredníctvom omnichannel štruktúry, ktorá ponúka digitálne poradenské služby v rámci online pobočky.

Fintech tlačia na zmenu aj tradičné banky. Môžu byť vyzývateľmi starých spôsobov, ako robiť veci, ale nemusia byť v opozícii voči bankám.

„Fintech môže byť pre banky najdôležitejším faktorom, ktorý umožňuje bankám,“ hovorí Favale. "V rámci našich inovačných oddelení máme observatórium fintech a najúspešnejšie sú tie, ktoré spolupracujú s bankami."

Vypočujte si podcast a dozviete sa viac od Stefana Favaleho o digitálnej transformácii v podnikovom bankovníctve a o tom, čo prinesie budúcnosť.

Zdielať

Súvisiace články

Projekt Skyrocket má povzbudenie pre novú éru bankovníctva
Umelá inteligencia tu zostane – a pomôže
Udržateľnosť a digitalizácia: výkonné spojenie
Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.