• Žiadny návrh
PODPORA INOVÁCIÍ

Projekt Skyrocket má povzbudenie pre novú éru bankovníctva

Digitálne inovácie sú jadrom prístupu Intesa Sanpaolo k bankovníctvu. Teraz je cieľom nového päťročného cloudového projektu so spoločnosťami Google a TIM dokázať, čo môže dosiahnuť.

28/06/2022

 

PODCAST: Projekt Skyrocket: cloudové bankovníctvo sa chystá spustiť

Ako spustiť úplne cloudovú banku? Začnite s dvoma obrovskými dátovými centrami podporovanými spoločnosťou Google

Intesa Sanpaolo hľadá hviezdy z hľadiska bankovníctva a vytvára základy pre úplne cloudovú bankovú ponuku vytvorením dvoch nových cloudových regiónov v Miláne a Turíne v spolupráci so spoločnosťami Google a TIM. Projekt Skyrocket je ambiciózny vo svojom rozsahu a cieli – podnik, ktorý prináša správu údajov, bezpečnosť a správu, aby smelo vstúpil do novej éry bankovníctva.

Vypočujte si podcast a dozviete sa viac.

 

Project Skyrocket je názov, ktorý dobre vyjadruje ambiciózny cieľ: vytvorenie dvoch nových cloudových regiónov s podporou Google v Turíne a Miláne, ktoré budú hostiť digitálne služby spoločnosti Intesa Sanpaolo.

Dokončenie cloudových regiónov, ktoré hostí taliansky telekomunikačný gigant TIM, bude trvať dva roky a zabezpečia, aby bola banka nastavená na dosiahnutie svojich obchodných cieľov, pokiaľ ide o rozšírenie a doladenie svojich služieb digitálneho bankovníctva a zabezpečenie záväzku ESG zelená ekonomika.

„Cloud-first prístup podporí nové digitálne iniciatívy a zvýši cloudové zručnosti zamestnancov banky.“ hovorí Nicola Carotti, vedúca Cloud Center of Excellence v Intesa Sanpaolo.

Viac ako 12 miliónov zákazníkov už denne využíva digitálne kanály Intesa Sanpaolo, vrátane jej ocenenej bankovej aplikácie. Prostredníctvom Skyrocket chce banka nadviazať na tento úspech.

Cloudový projekt je obrovský podnik v oblasti správy, bezpečnosti a správy údajov. Cieľom je stať sa štíhlejšou, ekologickejšou a efektívnejšou organizáciou, ktorá dokáže poskytnúť novú plne digitálnu banku prostredníctvom cloudu.

„Cloud je ústredným prvkom stratégie banky a nového obchodného plánu,“ hovorí Carotti. „Intesa Sanpaolo začala pred rokmi na ceste k digitalizácii svojich služieb. S novým priemyselným plánom chceme spustiť novú, plne digitálnu banku s novými funkciami, novými službami a schopnosťou zmenšovať a rozširovať infraštruktúru.“

Nová platforma digitálneho bankovníctva Isybank banky tvorí súčasť jej obchodného plánu na roky 2022 – 2025. Isybank poskytne 4 miliónom zákazníkov v Taliansku širokú škálu digitálnych bankových služieb, pričom pre Skupinu zabezpečí štrukturálne zníženie nákladov.

"Chceme spustiť novú, plne digitálnu banku s novými funkciami, novými službami a schopnosťou zmenšovať a rozširovať infraštruktúru"

Nicola Carotti, vedúci Cloud Center of Excellence, Intesa Sanpaolo

Intesa Sanpaolo investovala 40 miliónov libier do technologickej spoločnosti Thought Machine, aby poskytla základný bankový nástroj, Vault Core, na napájanie Isybank. Banka teraz zvažuje rozšírenie platformy Thought Machine do svojej širšej infraštruktúry, keďže naďalej intenzívne investuje do digitálnej transformácie, nahrádza jadrovú technológiu založenú na sálových počítačoch a presúva sa na cloudovú infraštruktúru.

Pomocou technológie Google je banka inovatívna vo svojom prístupe k svojim novým dátovým centrám, pričom okrem iných iniciatív využíva služby AI na zefektívnenie operácií. Založenie cloudu banky v Taliansku v blízkosti domovskej základne Intesa Sanpaolo umožní lepšie služby.

Skyrocket postaví Intesa Sanpaolo na cestu inteligentnej transformácie a zároveň bude pokračovať v podpore základných princípov banky poskytovania kvalitných produktov, ktoré podporujú rast spoločnosti – či už v oblasti podnikania, osobného bankovníctva alebo obehového hospodárstva.

„Cloud zabezpečí banke budúcnosť a poskytne nové funkcie pre zákazníka,“ hovorí Carotti. "A bude podporovať ciele ESG obchodného plánu."

Zdielať

Súvisiace články

Technológia v korporátnom bankovníctve zmení správanie a podnikanie
Umelá inteligencia tu zostane – a pomôže
Udržateľnosť a digitalizácia: výkonné spojenie
Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.