• Žiadny návrh
PODPORA INOVÁCIÍ

Intesa Sanpaolo preberá fintech so spustením digitálnej banky

Intesa Sanpaolo spustila platformu digitálneho bankovníctva s názvom Isybank ako súčasť svojho nového obchodného plánu, ktorý investuje 5 miliárd eur do digitalizácie svojej budúcnosti v snahe postaviť sa fintech.

07/06/2022

Vypočujte si podcast a dozviete sa viac.

Intesa Sanpaolo sa spojila s Thought Machine, hlavnou bankovou technologickou firmou, s cieľom spustiť novú digitálnu banku.

Intesa Sanpaolo investovala 650 miliónov EUR do novej digitálnej banky v snahe konkurovať fintech, zamerať sa na medzinárodný rast a znížiť náklady.

Tento krok je kľúčovým prvkom obchodného plánu spoločnosti Intesa Sanpaolo na roky 2022 – 2025, ktorý vyčlenil 5 miliárd eur na technológie a rast – z toho 650 miliónov eur je určených pre novú banku Isybank.

Osoba poverená zodpovednosťou za digitálnu transformáciu spoločnosti Intesa Sanpaolo je Massimo Proverbio, riaditeľ skupiny IT Digital and Innovation Officer.

„Prechádzame z tradičnej banky na omnichannel riešenie, pričom 30 % nášho predaja sa uskutočňuje digitálne,“ hovorí Proverbio. „Teraz sme na úrovni zrelosti, kedy začíname myslieť ako digitálny vyzývateľ fintech a nie ako etablovaný. A Isybank ide týmto smerom.“

„Digitalizácia je príležitosťou zmeniť spôsob, akým komunikujete s klientom. Ide o jednoduché riešenia a jednoduchú interakciu používateľa.“

Okrem súťaženia s fintech je hlavným cieľom Isybank zmeniť prevádzkový model talianskej banky, zamerať sa na medzinárodný rast a vytvoriť novú platformu pre všetkých osobných klientov skupiny.

"Teraz sme na úrovni zrelosti, kedy začíname myslieť ako digitálny vyzývateľ fintech a nie ako etablovaný. A Isybank ide týmto smerom"

Massimo Proverbio, riaditeľ skupiny IT Digital a inovácie, Intesa Sanpaolo

Intesa Sanpaolo si vybrala Thought Machine, spoločnosť so sídlom v Spojenom kráľovstve pre základné bankové technológie, aby poháňala svoju novú službu. Isybank sa spočiatku zameria na viac ako 4 milióny zákazníkov skupiny, ktorí uprednostňujú digitálne kanály pred pobočkami, a cieľom je postupne nasadiť cloudovú infraštruktúru Thought Machine na obsluhu zostávajúcich deviatich miliónov talianskych retailových klientov Intesa Sanpaolo, ktorí zostanú pod starou značkou.

Intesa Sanpaolo ako taká nahrádza svoju základnú technológiu založenú na sálových počítačoch cloudovou infraštruktúrou a investuje 5 miliárd eur do digitálnej transformácie banky, čo bude zahŕňať nábor a rekvalifikáciu 4 000 ľudí.

Kľúčovým prvkom digitálnej transformácie Intesa Sanpaolo je strojové učenie a umelá inteligencia (AI). Umiestnenie technológie ako kľúčovej kompetencie nového obchodného plánu Intesa Sanpaolo pomáha prilákať nových ľudí do Intesa Sanpaolo, čo bude naďalej poháňať podnikanie vpred.

„Zmena je motorom nášho podnikania,“ hovorí Proverbio. „Úroveň vzrušenia v našej organizácii bola fantastická, keď bol zverejnený nový priemyselný plán, a Carlo Messina, generálny riaditeľ Intesa Sanpaolo, povedal, že sme tu, aby sme vybudovali banku na ďalších 20 rokov.“

Vypočujte si podcast a dozviete sa viac.

PODCAST: Intesa Sanpaolo preberá fintech so spustením digitálnej banky

Ako vybudovať úplne digitálnu banku od nuly?

Intesa Sanpaolo oznámila plány na spustenie platformy digitálneho bankovníctva s názvom Isybank pre svojich mladších retailových zákazníkov. Tento krok je súčasťou jej nového obchodného plánu, ktorý investuje 5 miliárd EUR do digitalizácie svojej budúcnosti v snahe postaviť sa fintech a zamerať sa na medzinárodný rast. Talianska banka sa spojila s Thought Machine, hlavnou bankovou technologickou firmou, a veriteľ tiež plánuje integrovať platformu do svojej širšej infraštruktúry v rámci svojej digitálnej transformácie.

 

Zdielať

Súvisiace články

Technológia v korporátnom bankovníctve zmení správanie a podnikanie
Umelá inteligencia tu zostane – a pomôže
Udržateľnosť a digitalizácia: výkonné spojenie
Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.