• Žiadny návrh

Plaťte oveľa jednoduchšie a bezpečnejšie s VÚB Mobil Bankingom

"

Priniesli sme pre Vás novú možnosť potvrdzovania platieb kartou na internete a to prostredníctvom mobilnej bankovej aplikácie, ktorá spĺňa požiadavku na dvojfaktorovú autentifikáciu. Tento jednoduchý a rýchly spôsob potvrdzovania si osvojuje stále viac klientov.

Pri 3D Secure, overovaní platieb na internete, máte hneď viacero možností, ako platbu potvrdiť, no opäť najjednoduchším spôsobom je autentifikácia cez aplikáciu VÚB Mobil Banking a to konkrétne zadaním mPINu, ktorým sa do aplikácie aj prihlasuje.

Funguje to veľmi jednoducho. V e-shope si zadáte potrebné údaje zo svojej karty a systém následne čaká na overenie, ktoré by v tomto prípade prebehlo cez aplikáciu. Potom dostanete o transakcii upozornenie, ťuknete naň a platbu potvrdíte. Pre potvrdenie platby je možné využiť aj biometriu a to do sumy 200 eur.

Taktiež sa to dá cez aplikáciu VÚB Token, alebo prostredníctvom SMS autorizácie, ku ktorej je potrebné zadať aj heslo ku karte. To si nájdete a ľahko zmeníte v internet bankingu.

VÚB pritom myslela aj na situácie, keď by Vám PUSH notifikácia neprišla, a to napríklad z dôvodu, že sa Vám vypne internet. Ak sa po krátkom čase opäť k transakcii vrátite, aplikácia Vám dá na výber, či sa chcete prihlásiť alebo chce autorizovať túto 3D Secure platbu.

Ďalšie vylepšenia

Aplikácia VÚB Mobil Banking, ktorá je podľa ankety Techbox roka, momentálne 2. najlepšia a najobľúbenejšia banková aplikácia, prináša viaceré vylepšenia. Ušetrí napríklad čas pri platení aj pri  riešení Vašich/vašich požiadaviek cez Kontaktné centrum. Prináša aj ďalšie zmeny a farebne rozlišuje súkromné a biznis produkty.

Prepojenie platby na telefónne číslo s Payme

Určite ste zaregistrovali nový spôsob zdieľania platby Payme. Vďaka tejto funkcii sa viete so známymi poskladať  na darček alebo benzín, či vyžiadať si akúkoľvek inú platbu jednoducho cez SMS, email alebo četovaciu aplikáciu, ako napríklad Messenger či Whatsapp. Priamo v aplikácií VUB Mobil Banking si vygenerujete platobný link, na ktorý keď si Vaši známi následne kliknú, dostanú sa do prostredia svojej bankovej aplikácie a môžu platbu hneď uhradiť.

Keďže vieme, že službu platba na telefónne číslo (Viamo) zaviedli len tri banky na trhu, vrátane VÚB, posielanie takejto platby do inej banky, ktorá túto možnosť nepodporuje, dostalo nový rozmer. Automaticky sa Vám totiž ponúkne možnosť zdieľať túto platbu cez Payme. Samozrejme tiež za predpokladu, že banka prijímateľa podporuje aj túto službu.

Rýchle overenie pred hovorom

Medzi praktické vylepšenia patrí rozhodne to, že vás VÚB banka dokáže automaticky identifikovať v prípade, že zavoláte do Kontaktného centra banky priamo z aplikácie VÚB Mobil Banking. Zavolať pritom viete z viacerých miest v rámci aplikácie VÚB Mobil Banking. Dokonca môžete do Kontaktného centra zavolať aj z Rýchleho prístupu (ikonka blesku) na domovskej stránke. Prinesie to skutočnú úsporu času a vaše požiadavky tak vyriešime ešte rýchlejšie. Pred vytočením sa vám zobrazia dve čísla – aj s medzinárodnou predvoľbou pri telefonovaní zo zahraničia.

Načítanie faktúry z PDF

Po novom môžete priamo z telefónu zaplatiť aj faktúru, ktorú dostanete v PDF formáte – odošlete ju do aplikácie, ktorá  si ju sama „preskenuje“ a automaticky načíta všetky platobné údaje.

Vyhnete sa tak možnému chybnému prepisovaniu dlhého IBANu a ďalších údajov. Aj QR kód uložený v telefóne je možné poslať do aplikácie a zaplatiť tak rýchlejšie s predvyplnenými údajmi. V Androide sa dá naskenovať z faktúry aj samotný IBAN.

Rozšírené možnosti pre pôžičky

VÚB sa rozhodla uľahčiť aj viaceré procesy pri pôžičke. Ak ste podali žiadosť v pobočke, môžete s ňou následne pracovať v mobilnej aplikácii alebo v internetovom bankovníctve. Pri online a telefonickej žiadosti sa dá do VÚB Mobil Bankingu alebo Internet bankingu nahrať potrebná dokumentácia, ktorá je nutná na posúdenie bankou. Výhodou teda je, že návšteva pobočky nie je potrebná.

Ak budete mať problém doložiť dokumentáciu online formou, pracovník banky dokáže žiadosť doriešiť pri návšteve, nová žiadosť nie je potrebná.

Praktické je zároveň refinancovanie pôžičky online, kedy sa dá požičaná suma aj navýšiť. Doteraz to bolo možné iba v pobočke.

Aplikáciu VÚB poskytuje pre trojicu obchodov Google Play, App Store a App Gallery (Huawei zariadenia).

Po stiahnutí si ju viete veľmi ľahko aktivovať a využívať rôzne skvelé funkcie.
Všetky návody nájdete aj na tomto linku:
https://www.vub.sk/mobilbanking/

Do pozornosti Vám dávame aj skvelú akciu s kartami Mastercard a Nákupnými dňami Marianne.
Viac info nájdete na webe akcie 
https://dny.marianne.cz/sk

 

"

Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.