• Žiadny návrh

Dobíjate si kredit cez internet? Dávajte si pozor!

Aktuálne si podvodníci zobrali na mušku dobitie kreditu cez známych slovenských operátorov. Využili na to používaný internetový vyhľadávač Google, do ktorého po zadaní dobitie kreditu ako prvú možnosť ponúkne falošnú stránku. Podvodníkom sa takto darí oberať ľudí o ich financie už pár dní.

„Opäť ide o jeden z tých sofisitkovanejších podvodov, ktorý naberá na sile. Ľudia v domnienke, že sú na stránke svojho operátora, zadajú na falošnej stránke všetky potrebné prihlasovacie údaje do svojho internet bankingu a na záver ešte potvrdia operácie aktivačnými sms kódmi,“ hovorí Radomír Adamkovič, vedúci Oddelenia prevencie a podvodov vo VÚB banke. Podvodníci si vďaka tomu nainštalujú mobilné bankovníctvo a oberajú klientov o ich finančné prostriedky.

Aktuálne  je tento podvod začal šíriť na viacero najvyužívanejších slovenských operátorov a aj z toho dôvodu začína počet podvedených klientov stúpať. Radomír Adamkovič preto klientov upozorňuje, aby pri dobíjaní kreditu, použili oficiálne stránky operátorov a vyhli sa tak hrozbe, že prídu o svoje financie.Taktiež by si pri platení, mali vždy overiť adresu stránky internetového bankovníctva VÚB.

Naše výlučné adresy sú https://nib.vub.sk alebo https://ib.vub.sk. Klienti môže využiť takisto aj stránku VÚB banky (www.vub.sk), cez ktorú sa jednoducho dostanú do internetového bankovníctva.

Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.