• Žiadny návrh
Udržateľnosť

Sme v tom spolu. Podporujeme iniciatívu #klímaťapotrebuje

Iniciatívy ako #klímaťapotrebuje sú úžasnou ukážkou toho, ako sa vďaka aktivitám zodpovedných mladých ľudí dôrazne volá po zásadných zmenách v ochrane životného prostredia. My ako zelená banka sme sa tiež rozhodli pod túto myšlienku podpísať.

20/11/2020

K verejnej petícii za záchranu klímy sa pripojilo 124‑tisíc Slovákov a Sloveniek, čím došlo k úspešnému dosiahnutiu, ba dokonca presiahnutiu potrebného limitu podpisov. Tie odovzdal tím enviro aktivistov na čele s greenfluencerom Michalom Sabom Národnej rade SR. Skupina ľudí združených okolo iniciatívy Mladí za klímu požaduje s enormnou podporou verejnosti, aby naša krajina vyhlásila stav klimatickej núdze a zaviazala sa dosiahnuť uhlíkovú neutralitu do roku 2040. Pri tom je nevyhnutné vytvoriť aj štátnu stratégiu, ktorá dnes ešte neexistuje. Prvá slovenská klimatická petícia zároveň žiada, aby sa sprísnili ciele v oblasti klímy podľa návrhov Európskej komisie.

Záchrana životného prostredia sa stáva prioritou spoločenskej zodpovednosti VÚB, a preto sme sa rozhodli dať hlas iniciatíve #klímaťapotrebuje prostredníctvom našich platforiem. Otvorenú podporu a výzvu pripojiť sa k petícii sme vyjadrili na sociálnych sieťach aj prostredníctvom internej komunikácie. Posunuli sme tak myšlienku pridať sa k dobrej veci ďalej – našim spriazneným komunitám v rámci verejnosti aj našim kolegom v práci. Lebo sme si istí, že klíma potrebuje nás všetkých.

A takto sme pripravení konať aj v budúcnosti. V duchu ochrany životného prostredia a jeho udržateľnosti sa chceme dlhodobo hlásiť k morálnej podpore iniciatív environmentálne zmýšľajúcich komunít a organizácií. V rámci nášho postavenia a zázemia radi prispejeme k tomu, aby sa aj ďalšie myšlienky, volajúce ostatných ku konkrétnym aktivitám pre záchranu našej planéty, dostali k širšej verejnosti a uspeli.

Zdieľať

Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.