• Žiadny návrh
Udržateľnosť

Ročne zachránime až 1 700 stromov

Uvedomujeme si, že musíme začať od seba. Preto sa už niekoľko rokov snažíme pracovať na tom, aby sme znižovali dopady, ktoré má naše fungovanie na životné prostredie.

08/02/2022

Zatiaľ najvýraznejšie úspory prírodných zdrojov sa nám darí dosahovať vďaka digitalizácii a zasielaniu výpisov a zmlúv klientom elektronicky. Vedeli ste, že vďaka tomu dokážeme ročne zachrániť už 1 700 stromov?

Kým pred 4 rokmi sme vytlačili a poslali klientom vo forme výpisov či dokumentov spolu 27 miliónov strán A4, v roku 2019 to bolo už iba niečo cez 12 miliónov. Znížili sme aj počet papierových obálok. V roku 2016 sme rozposlali takmer 10 miliónov obálok, zatiaľ čo v roku 2019 už iba 4,3 milióna. To znamená, že dokážeme ročne ušetriť až 15 miliónov listov papiera a viac ako 5 miliónov obálok.

Keď by sme si tento ušetrený papier predstavili na jednej kope, bolo by ho rovných 100 ton. V prepočte to znamená les, v ktorom vďaka nám vyrástlo 1 700 stromov. A toto číslo chceme ďalej zvyšovať tým, že naša spotreba papiera a obálok bude stále klesať. Sme radi, že nám v tom pomáhate aj vy, naši klienti, tým, že ste si zvolili už len elektronickú formu komunikácie.

S cieľom znižovať uhlíkovú stopu sa snažíme šetriť aj elektrickú energiu. Využívame úsporné svetelné zdroje a zavádzame opatrenia, aby sme odoberali v stále väčšej miere energiu z obnoviteľných zdrojov.

Naším cieľom je neustály pokrok a posúvanie sa v oblasti vlastných environmentálnych štandardov. Veľkým vzorom a motiváciu nám v tom je aj materská banková skupina Intesa Sanpaolo, ktorá sa zaraďuje medzi TOP 100 najudržateľnejších spoločností na svete.

Zdieľať

Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.