• Žiadny návrh
Podpora inovácií

Pridali sme sa k založeniu projektu „Udržateľný e-shop“

VÚB banka spolu s partnerskými spoločnosťami Heureka a Visa vytvorili spoločný projekt pre e-shopy na Slovensku, ktorým záleží na udržateľnej prevádzke a celkovej stope svojho podnikania. Vďaka zapojeniu sa do iniciatívy „Udržateľný e-shop“ môžu získať špeciálne označenie pri ich prezentácii na webe Heureka. To im môže pomôcť v podnikaní a ich klientom v lepšom a uvedomelejšom rozhodovaní sa pri nákupoch.

10/09/2023

Aby e-shopy podnikali v súlade s udržateľnosťou, nemusia nutne predávať len čisto ekologicky úsporné produkty. V celkovom hodnotení zaváži najmä komplexný prístup k znižovaniu vlastnej uhlíkovej stopy, napríklad používanie zero waste balenia, klimaticky neutrálna doprava, podpora lokálnych dodávateľov alebo dôsledná recyklácia všetkého odpadu. K sociálnemu presahu dochádza aj zodpovedným prístupom k zamestnancom, dodávateľom a komunite.

Podľa prieskumu spoločnosti Visa pre Slovensko 54 % Slovákov uvádza, že udržateľnosť je dôležitým faktorom pri výbere výrobku alebo služby. A 66 % Slovákov si myslí, že udržateľnosť je dôležitým faktorom, ktorým spoločnosť získava výhodu oproti konkurencii. Zákazníci, pre ktorých sú tieto kritériá dôležité, si môžu vďaka novému zelenému označeniu vyfiltrovať udržateľné e-shopy pri nákupe cez Heureka.sk.

Každý e-shop, ktorý má záujem zapojiť sa do projektu „Udržateľný e-shop“ a získať možnosť využívať toto označenie na svojej stránke a na stránkach Heureky, musí prejsť hodnotiacim dotazníkom, ktorý pre projekt v súlade s ESG princípmi zostavila Asociácia spoločenskej zodpovednosti a zrevidoval Inštitút cirkulárnej ekonomiky. Ak máte vlastný e-shop, snažíte sa svojím podnikaním prispieť k pozitívnej zmene pre životné prostredie a budúcnosť planéty, viac nájdete na www.udrzatelnyeshop.sk.

Projekt prišiel na Slovensko po úspešnej premiére v Českej republike a jeho každoročným vyvrcholením bude súťaž „ShopRoku“, v ktorej bude prvýkrát za tento rok udelená aj „Cena udržateľného e-shopu“.

Zdieľať

Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.