• Žiadny návrh
UDRŽATEĽNOSŤ

Opäť sme získali prestížne ocenenie za udržateľné financovanie

Prestížny americký magazín Global Finance zverejnil začiatkom roka 2024 výsledky svojich Sustainable Finance Awards, ktoré hodnotili udržateľné správanie finančných inštitúcií za minulý rok, a to až z 53 krajín sveta. Sme hrdí, že na Slovensku získala toto ocenenie už po druhýkrát práve naša banka.

05/04/2024

Ocenenie reflektuje globálne a regionálne úspechy v oblasti trvalo udržateľného financovania, financovania iniciatív určených na zmiernenie negatívnych dopadov zmeny klímy a na pomoc pri budovaní udržateľnejšej budúcnosti ľudstva.

Víťazov vybrali experti magazínu Global Finance na základe odprezentovaných výsledkov bánk a nezávislého výskumu redakcie. Kritériá hodnotenia zahŕňali ciele riadenia projektov, ako aj merateľné úspechy vo financovaní environmentálnej a sociálnej udržateľnosti. 

„Som veľmi rád, že Global Finance opäť ocenil našu snahu udelením tohto prestížneho ocenenia. Z doterajších štyroch ročníkov sme ich získali už dve. Vďaka synergii s našou materskou skupinou Intesa Sanpaolo dokážeme na Slovensku pomáhať firmám financovať zaujímavé projekty zamerané na ich energetickú efektivitu, rozširovanie podnikania, zvyšovanie zamestnanosti, kvalitnejšieho a zdravšieho pracovného prostredia. Pomáhame krajine s prechodom na zelenú ekonomiku a sme významným partnerom aj mestám a obciam, aby mohli intenzívnejšie rekonštruovať budovy vo verejnej správe. Rozšírili sme ponuku produktov a služieb aj pre bežných klientov s dôrazom na udržateľnosť. V oblasti ESG sme urobili množstvo užitočnej práce a to je ešte len začiatok. Ako banka sme sa zaviazali plniť tie najprísnejšie kritéria a s našim know-how pomáhame aj našim partnerom a klientom. Týmto sa chcem kolegom veľmi pekne poďakovať, lebo toto ocenenie je aj ich veľkým úspechom,“ povedal Jozef Kausich, generálny riaditeľ VÚB banky.

Magazín Global Finance bol založený v roku 1987 a má čitateľov v 193 krajinách sveta. jeho hlavná redakcia sídli v New Yorku. Webová stránka magazínu Gfmag.com ponúka analýzy a články, ktoré odkazujú na 36-ročné skúsenosti na medzinárodných finančných trhoch. Global Finance pravidelne vyberá a hodnotí najlepšie a najvýkonnejšie banky a ďalších poskytovateľov finančných služieb po celom svete. Jeho ocenenia sa stali dôveryhodným štandardom excelentnosti pre globálnu finančnú komunitu.

Zdieľať

Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.