• Žiadny návrh
Cirkulárna ekonomika

Investujete a zaujímate sa o svet okolo seba? Poďte s nami do nového ESG fondu

Svet sa nepochybne mení. Našťastie už čoraz viac zákazníkov začína sledovať správanie firiem voči životnému prostrediu, spoločnosti či svojim zamestnancom. To ovplyvňuje nielen ich nákupné správanie, ale napríklad aj čoraz populárnejšie osobné investovanie. Ako zelená banka ponúkame najviac ESG fondov pre investície do firiem s vyšším zmyslom a lepším vplyvom. A aktuálne otvárame ďalší z nich. Nový ESG fond Zodpovedné Portfólio VÚB banky umožňuje teraz získať aj viacero užitočných bonusov navyše.

14/12/2021

Za skratkou ESG sa síce skrývajú len tri slová – „environmental, social, governance“ – ale ich dosah na planétu je veľký. Ak sa rozhodnete nasmerovať svoje financie cez banku do takto označených fondov, môžete mať väčšiu istotu, že sa budú zhodnocovať v komerčnom prostredí, kde sa za hlavné hodnoty považuje zodpovedné, udržateľné a etické podnikanie a správanie.

VÚB banka má v ponuke najširšie portfólio ESG fondov medzi slovenskými bankami. Nájdu sa medzi nimi aj fondy, ktoré investujú do technológií budúcnosti či obnoviteľných zdrojov. Odteraz máme navyše v ponuke aj nový ESG fond Zodpovedné PortfólioTento nový zmiešaný fond predstavuje domácu alternatívu k zahraničným ESG fondom a najviac ho odporúčame tým z vás, ktorí už máte s investovaním určité skúsenosti. Pokiaľ môžete svoje peniaze investovať na minimálne 4 - 5 rokov, určite uvítate fakt, že v porovnaní so zahraničnými fondami pri vyplatení výnosu ho nemusíte priznávať do daňového priznania, automaticky sa zrazí zrážkovou daňou. Po prvom roku navyše neplatíte výstupný poplatok a aktuálne prvé dva mesiace od uvedenia fondu, teda do 31. januára 2022, môžete investovať bez vstupného poplatku.

Pri ESG fondoch skúmame vplyv firiem na životné prostredie, sledujeme, či znižujú svoju uhlíkovú stopu, spotrebu vody vo výrobnom procese, alebo ako sa stavajú k redukcii či recyklácii odpadu,” vysvetľuje generálny riaditeľ Eurizon Asset Management Slovakia, Marian Matušovič a dodáva: „Trhový podiel ESG fondov je v súčasnosti 11 percent. Už o päť rokov by to mohlo byť podľa viacerých štúdií až 50 percent.” Pokiaľ investujete do Zelených fondov VÚB banky, môžete sa spoľahnúť, že vaše peniaze nepôjdu, napríklad, do tabakového a alkoholového priemyslu či firiem podporujúcich výrobu zbraní, hazard, rýchle občerstvenie a podobne.

Zdieľať

Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.