• Žiadny návrh

VÚB banka má ocenenie za udržateľné financovanie

Americký magazín Global Finance zverejnil výsledky Sustainable Finance Awards za rok 2024. Víťazmi boli bankové inštitúcie z 53 krajín sveta. Na Slovensku získala toto ocenenie VÚB banka, ktorá je súčasťou skupiny Intesa Sanpaolo.

Ocenenie reflektuje globálne a regionálne úspechy v oblasti trvalo udržateľného financovania, financovania iniciatív určených na zmiernenie negatívnych dopadov zmeny klímy a na pomoc pri budovaní udržateľnejšej budúcnosti ľudstva.

Víťazov vybrali experti magazínu Global Finance na základe odprezentovaných výsledkov bánk a nezávislého výskumu redakcie. Kritériá hodnotenia zahŕňali ciele riadenia projektov, ako aj merateľné úspechy vo financovaní environmentálnej a sociálnej udržateľnosti.

„Obavy týkajúce sa zmeny klímy a zvyšujúce sa povedomie investorov zabezpečili rastúci dopyt po udržateľných investíciách,“ povedal vydavateľ a šéfredaktor magazínu Global Finance Joseph Giarraputo. „Inovácie v oblasti čistých technológií, ekologických finančných nástrojov a analýzy údajov tiež zatraktívňujú a sprístupňujú udržateľné financie a vytvárajú nové trhové príležitosti pre banky.“

"Trvalo udržateľný rozvoj a jeho financovanie je pre VÚB banku prioritou. Som veľmi rád, že Global Finance opäť ocenil našu snahu udelením tohto prestížneho ocenenia. Z doterajších štyroch ročníkov sme ich získali už dve. Vďaka synergii s našou materskou skupinou Intesa Sanpaolo dokážeme na Slovensku pomáhať firmám financovať zaujímavé projekty zamerané na ich energetickú efektivitu, rozširovanie podnikania, zvyšovanie zamestnanosti, kvalitnejšieho a zdravšieho pracovného prostredia. Pomáhame krajine s prechodom na zelenú ekonomiku a sme významným partnerom aj mestám a obciam, aby mohli intenzívnejšie rekonštruovať budovy vo verejnej správe. Rozšírili sme ponuku produktov a služieb aj pre bežných klientov s dôrazom na udržateľnosť. V oblasti ESG sme urobili množstvo užitočnej práce a to je ešte len začiatok. Ako banka sme sa zaviazali plniť tie najprísnejšie kritéria a s našim know-how pomáhame aj našim partnerom a klientom. Týmto sa chcem kolegom veľmi pekne poďakovať, lebo toto ocenenie je aj ich veľkým úspechom,“ povedal Jozef Kausich, generálny riaditeľ VÚB banky.

O magazíne Global Finance

Magazín Global Finance bol založený v roku 1987 a má čitateľov v 193 krajinách sveta. jeho hlavná redakcia sídli v New Yorku. Webová stránka magazínu Gfmag.com ponúka analýzy a články, ktoré odkazujú na 36-ročné skúsenosti na medzinárodných finančných trhoch. Global Finance pravidelne vyberá a hodnotí najlepšie a najvýkonnejšie banky a ďalších poskytovateľov finančných služieb a to v 150 krajinách sveta a v regiónoch Afrika, Ázia a Tichomorie, Karibik, Stredná Amerika, stredná a východná Európa, Latinská Amerika, Blízky Východ, Severná Amerika a západná Európa. Tieto ceny sa stali dôveryhodným štandardom excelentnosti pre globálnu finančnú komunitu.

Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.