• Žiadny návrh

Novým generálnym riaditeľom VÚB bude Jozef Kausich

Jozef Kausich bude od 1. marca novým generálnym riaditeľom VÚB banky. Alexander Resch, ktorý viedol VÚB banku posledných 10 rokov, prevezme pozíciu výkonného riaditeľa oddelenia Retail & Wealth Management v rámci divízie medzinárodných dcérskych bánk (ISBD) Intesa Sanpaolo.

Jozef Kausich sa vracia do VÚB banky po piatich rokoch, počas ktorých pôsobil ako predseda predstavenstva v slovinskej Banka Intesa Sanpaolo. Do októbra 2017, pred odchodom do Slovinska, bol 12 rokov členom predstavenstva a vrchným riaditeľom korporátneho bankovníctva VÚB banky. Okrem toho bol aj členom dozornej rady v dcérskych spoločnostiach VÚB banky, VÚB Leasing a VÚB Factoring. Pred nástupom do skupiny Intesa Sanpaolo pôsobil vo viacerých finančných inštitúciách so zameraním najmä na firemné bankovníctvo.

„Do VÚB banky sa vraciam s radosťou a zároveň s rešpektom, keďže ide o najväčšiu banku skupiny Intesa Sanpaolo v stredoeurópskom regióne. Verím, že využijem nielen svoje medzinárodné skúsenosti, ktoré si prinášam z podobnej pozície v Slovinsku, ale aj predchádzajúce skúsenosti z VÚB banky. Osobne sa na túto výzvu teším a verím, že sa nám spolu s mojimi kolegami bude naďalej dariť posúvať VÚB banku, jej produkty a služby v ďalšom zlepšovaní v prospech našich klientov a zamestnancov. Pritom môžeme vždy počítať so skúsenosťami a postupmi Intesa Sanpaolo, jednej z popredných bankových skupín v Európe,“ uviedol Jozef Kausich.

Novovymenovaný generálny riaditeľ Jozef Kausich nahradí Alexandra Rescha, ktorý vedie VÚB banku od 1. októbra 2013. Alexander Resch sa stane novým výkonným riaditeľom oddelenia Retail & Wealth Management pre celú skupinu ISBD. „Cítim sa poctený, že som mal možnosť byť súčasťou nášho VÚB tímu toľko rokov a chcel by som poďakovať všetkým kolegom za ich nasadenie a obetavosť. Boli ste mojou každodennou motiváciou a inšpiráciou,“ uviedol Alexander Resch.

Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.