• Žiadny návrh

Manuál na bezstarostné Vianoce s TheConcierge

Vianočný ošiaľ sa už dávno nezačína spolu s adventom. Je dôležité, ak nie priam životne nevyhnutné, byť „vianočne“ pripravený už oveľa skôr. Dôvody sú dva a sú skutočne jednoduché – buď ste typ človeka, ktorý sa rád nechá strhnúť dobou, a teda rozhovory o darčekoch sú u vás na dennom poriadku už začiatkom októbra, alebo cítite priam bytostný odpor k davom, hodinovému čakaniu pri pokladniciach a poloprázdnym regálom. Nezáleží, či sa radíte do prvej alebo druhej skupiny, tak či onak je pre vás TheConcierge to pravé. S nimi sa vám podarí byť „in“ a zároveň sa nestresovať. Nie ste si istí, s čím všetkým by vám TheConcierge mohli pomôcť?

TheConcierge je váš osobný asistent, na ktorého sa môžete obrátiť kedykoľvek. Teda aj 23. decembra večer, keď ste zistili, že vaša dcéra naozaj musí mať toho interaktívneho chodiaceho psa, a vy nemáte čas ho začať zháňať. Môžete však zvoliť aj opačnú stratégiu – napíšete si zoznam v predstihu. Bude v ňom niečo pre každého člena rodiny a aj vášho domáceho maznáčika. Zoznam jednoducho zašlete TheConcierge, ktorí pre vás vyhľadajú najlepšiu cenu, objednajú a doručia darčeky napríklad aj do práce, aby vaši blízki nemali ani tušenie, že sa takto svedomito pripravujete na najkrajší čas v roku. A ak potrebujete aj stromček či nové ozdoby, opäť jednoducho zavoláte TheConcierge. O pár dní máte v emaile nacenenie ozdôb v odtieňoch, ktoré si želáte, spolu s možnosťami a cenami stromčekov v rozmere, ktorý ste si určili. Pred očami sa vám však odohrá film – deti chcú ozdobiť stromček hneď, ako príde, svokor v tom chce mať systém a neustále všetko „manažuje“, a vy sa chcete tomuto chaosu vyhnúť. Ale čo s tým? TheConcierge predsa nemôže robiť aj toto! A ani nerobí, ale pozná tých správnych ľudí, ktorí vám prídu stromček ozdobiť domov, a to dokonca keď budú deti ešte v škole, takže keď prídu domov, ich prekvapeniu a širokému úsmevu sa nič nevyrovná.

Darčeky aj stromček už máte, no ešte treba svokru doviezť. Otvoríte kalendár a snažíte sa nájsť deň, keď budete mať čas stráviť tri hodiny v aute, aby ste túto „veľmi dôležitú osobu“ v bezpečí dopravili až do obývačky. Nedokážete však nájsť ani tie tri hodiny, ale TheConcierge je stále v strehu, už hneď cez telefón vám promptne navrhnú využiť vlak, auto so šoférom alebo autobus. Autobus ste zavrhli, zdá sa vám nepohodlný, počkáte si teda na cenu auta so šoférom – keby sa toto podarilo, svokra vás bude zbožňovať – a cenu a časy vlakových spojení. Neprejde ani deň, všetko už máte nacenené vo vašej emailovej schránke. Toto nechcete podceniť, musíte si to nechať uležať v hlave a možno to aj prebrať s rodinnou radou...

Práve vám píše Karol – celý krúžok z vysokej školy ide na Štefana von. Tento rok je výber miesta vašou úlohou. No nie tak celkom, rezervácia a výber podniku sú v podstate už na pleciach TheConcierge, kedže ste im tento email rovno preposlali. Zašlú vám zoznam vhodných podnikov a pridajú aj pár salónikov – to vôbec nie je zlý nápad, mali by ste viac súkromia a väčší pokoj ako v tom svätoštefanskom dave. Nech to zariadia, ideálne aj s nejakým občerstvením na začiatok. Ani sa nenazdáte a všetko je vybavené, dokonca vám do kalendára zaslali pozvánku, aby ste predsa nezabudli prísť, keď ste to teda zorganizovali!

Minule vám kolegyňa v práci spomínala, že mäso nakupuje len na jednej slovenskej farme. Nedokázala si však spomenúť, ako sa volá. Zaprisahala sa však, že mäso od nich je tip-top. Už dávnejšie ste to len tak medzi rečou spomenuli vášmu concierge a teraz – presne v ten pravý predvianočný moment – vám zaslali upozornenie, že ak si prajete mäso na štedrovečerný stôl práve z tejto farmy, je najvyšší čas objednať ho. Stačí len spísať zoznam a odoslať ho – doručenie je samozrejmosťou. Ďalšie dve hodiny ušetrené!

V podstate sa dá povedať, že všetko je pripravené – aspoň v tej základnej fáze. Vo fáze číslo dva je na programe varenie. No vy máte pocit, že po všetkých tých tradičných večerách a „klasiky“ na tanieri by ste chceli vyskúšať niečo iné. Niečo špeciálne, niečo, čo dokážete opísať len slovami ako „sous-vide“ či „en vessie“, niečo, čo by ste možno len tak ľahko nezvládli. Určite však nechcete, aby vám tam cudzí človek behal po kuchyni, keď budete jesť. Dalo by sa to vybaviť tak, aby len prišiel a navaril? Vedel by aj nakúpiť alebo budete musieť nakúpiť vy? Bude mať so sebou všetko potrebné? To sú presne tie otázky, ktoré sa pýtate už priamo TheConcierge. V tom momente sa už (bez vášho pričinenia) začína „lov“ na kuchára, ktorý by vám sviatočné menu prišiel navariť k vám domov. „Tento rok to vyzerá na naozajstnú vianočnú pohodu!“ poviete si.

TheConcierge je naozaj nenahraditeľným pomocníkom mnohých rodín a dokáže pomôcť nielen so spomínanými situáciami. Ak si aj vy chcete užiť bezstarostné Vianoce a následne aj celý nový rok, určite neváhajte!

Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.