• Žiadny návrh

Spolu si poradíme

Ako môžeme spolu pomôcť

Aj naďalej platí pravidlo, že pomáhame aj tým, že zostávame doma. Snažte sa vybaviť z domova všetko čo je možné. Mnohé firmy prešli z papierových procesov na elektronické. Alebo je možné vybaviť veci prostredníctvom volania na ich call centrum. U nás môžete naozaj veľa vecí vybaviť cez VÚB Mobil banking alebo Internet banking.

Čo je iniciatíva

#ktopomozeslovensku?

Ak môžete, podporte iniciatívu #ktopomozeslovensku, aj my sme tak urobili ;)
Je to projekt, ktorý pomáha slovenským zdravotníckym zariadeniam pripraviť sa a zvládnuť pandémiu koronavírusu cez prehľadný systém financovania a zabezpečenia materiálnej pomoci pre nemocnice a domovy sociálnych služieb. Zapojiť sa môže každý, kto chce a môže. Pomôcť môžete aj nefinančne ako dobrovoľník, viac sa dozviete na ktopomozeslovensku.sk

Ako môžem podporiť malých podnikateľov?

Stačí robiť úplné drobnosti, v rámci vašich možností. Objednajte si donášku jedla z obľúbenej reštaurácie, kúpte si voucher na budúcu službu – či už to bude ubytovanie na Slovensku, strih u svojej kaderníčky či barbera, prispejte na online tréning, či kultúrne predstavenie.
Nakupujte od slovenských výrobcov a poskytovateľov služieb. Ak zvažujete dovolenku, až nastanú priaznivejšie podmienky, dobre urobíte, ak sa rozhodnete spoznávať krásy Slovenska, pomôžete tak domácej ekonomike.

Ako môžem pomôcť, či poradiť starším ľuďom v mojom okolí?

Seniori sú v súčasnosti najviac zraniteľnou časťou obyvateľstva. Buďte si teda istí, že pri kontakte s nimi ste dostatočne chránení. Opýtajte sa ich, či im môžete pomôcť s nákupom, či s donáškou jedla alebo liekov. Niekedy stačí aj milé slovo, aby necítili strach či osamelosť, viac než kedykoľvek predtým.

Ako môžem pomôcť neziskovým organizáciám vo svojom okolí?

Nezabudnite darovať svoje 2% z dane. Práve tieto príspevkové organizácie veľmi pocítia nedostatok financií a nebudú tak vedieť pomáhať ďalej, preto im veľmi pomôže, ak nezabudnete práve na tento príspevok, ktorý vás nestojí nič navyše.

Ako môžem
pomôcť tým najzraniteľnejším?

Rúško a sociálna izolácia, to je niečo s čím žijú už roky. Ide o onkologických pacientov a ich rodiny, ktorí zo strachu z bežnej nákazy, ktorá môže skomplikovať ich ochorenie žijú tak ako teraz my. Ale s tým rozdielom, že oni tak žijú už dlhodobo.  Pomôcť im môžete jednorazovým alebo pravidelným príspevkom pre organizáciu Dobrý anjel, alebo si tak ako mnohí naši klienti zriaďte kartu Dobrý anjel a celý zisk z tejto karty venujeme Dobrému anjelovi my. Spolu tak pomôžeme tisíckam rodín. 

Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.