• Žiadny návrh
PODPORA INOVÁCIÍ

Ako môžu vyzývajúce banky fungovať popri zavedených financiách

Konkurencia je preč. Spolupráca je nový spôsob, ako prosperovať staré aj nové finančné inštitúcie

11/05/2022

 

PODCAST: Nová éra financií: spolupráca je kľúčová

Fintech spoločnosti Challenger a zavedené banky môžu prosperovať, ak budú spolupracovať

Fintech spoločnosti Challenger sú tu na to, aby obnovili status quo, rýchlymi technologickými inováciami a službami si získali srdcia a mysle zákazníkov. Skúsené banky však namiesto toho, aby ich považovali za hrozby, môžu využiť inovácie – a zároveň poskytnúť bezpečný priestor pre šikovnejších vyzývateľov, aby experimentovali s myslením a rozširovali sa s finančným zabezpečením. Je to obojstranne výhodný nápad, ktorý vrhá tupohlavú konkurenciu v prospech sofistikovanejšieho prístupu. Vypočujte si rozhovor vedúceho oddelenia inovácií spoločnosti Intesa Sanpaolo o tom, čo spolupráca priniesla tomuto odvetviu a čo prinesie ďalej.

 

Za posledných 10 rokov sme videli obrovský technologický pokrok, ktorý vykorenil staré spôsoby bankovníctva a priemysel sa katapultoval do nových spôsobov práce.

Technológia umožnila dodávať nové finančné produkty, nové spôsoby poskytovania služieb zákazníkom a nové štruktúry pre financie, ktoré možno preskúmať a využiť.

To viedlo k vytvoreniu množstva menších vyzývateľov bánk. „Tieto banky ponúkajú plne digitálnu ponuku a ponuku elektronického obchodu,“ hovorí Natascia Noveri z Intesa Sanpaolo. „Firmy so silnou zákazníckou skúsenosťou a nižšími poplatkami zažívajú vysoké tempo rastu a získavania zákazníkov.“

"Challengery stanovujú nové štandardy pre zákazníkov a obchodný model. Nemôžeme sa vyhnúť tomu, aby sme to vzali do úvahy."

Natascia Noveri, vedúca oddelenia inovácií, Intesa Sanpaolo

Ako vedúca inovácií v Intesa Sanpaolo je Noveri zodpovedná za navigáciu banky v nasledujúcom desaťročí zmien. Hovorí, že kľúčom k rastu je využiť pozitíva spôsobené narušením vyzývateľov.

„Nastavujú nové štandardy pre zákazníkov a obchodný model,“ hovorí. "Ako etablovaná banka sa nemôžeme vyhnúť tomu, aby sme to vzali do úvahy."

Intesa Sanpaolo sa snaží vytvárať partnerstvá s novými účastníkmi v sektore. Skúsené banky môžu využiť inovácie a poskytnúť bezpečný priestor pre šikovnejších vyzývateľov, aby experimentovali s myslením a zároveň zvýšili finančnú podporu. Je to obojstranne výhodný nápad – nápad, ktorý vrhá tupohlavú konkurenciu v prospech sofistikovanejšieho prístupu.

Vo februári 2022 sa Intesa Sanpaolo v rámci svojho obchodného plánu na roky 2022 – 2025 spojila s Thought Machine na vývoji Isybank, digitálnej banky natívnej v cloude. Na ceste ku cloudovému bankovníctvu vytvorila aj prepojenia so spoločnosťou Google. Na základe úspechov v otvorenom bankovníctve banka tiež dúfa, že sa rozšíri na otvorené financovanie a použije údaje na informovanie o investíciách riadených ESG.

„Nevidíme spomalenie, skôr pokračovanie tejto dynamiky,“ hovorí Natascia Noveri. „Je to príležitosť na podporu inovácií. Otvorené bankovníctvo nám umožnilo získať príležitosti externe – ale teraz môžeme hovoriť o otvorenom financovaní, ktoré je evolúciou otvoreného bankovníctva a umožní rovnaké príležitosti aj iným partnerom, nielen finančnému systému.“

Viac ako 12 miliónov zákazníkov už denne využíva výhody digitálnych kanálov Intesa Sanpaolo, medzi ktoré patrí aj ocenená banková aplikácia. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako inteligentné fintech partnerstvá pretvárajú finančné prostredie, vypočujte si podcast.

Zdielať

Súvisiace články

Technológia v korporátnom bankovníctve zmení správanie a podnikanie
Umelá inteligencia tu zostane – a pomôže
Udržateľnosť a digitalizácia: výkonné spojenie
Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.