• Žiadny návrh
MEDZINÁRODNÁ PRÍTOMNOSŤ

Vytváranie spojení a podpora inovácií: nové európske centrum Intesa Sanpaolo

Daniela Orlando, riaditeľka Intesa Sanpaolo IMI Corporate & Investment Banking European Hub, vysvetľuje, ako koordinuje niekoľko pobočiek, aby posilnila pozíciu banky v Európe.

14/03/2023

Pre Danielu Orlando, vedúcu európskeho centra, divízie IMI Corporate & Investment Banking Intesa Sanpaolo, je myslenie v globálnom meradle pri rešpektovaní miestnych charakteristík samozrejmosťou.

„Využitím našej dlhej histórie ako solídnej komerčnej talianskej banky sme posilnili naše podnikanie v Európe a stali sme sa jedným z popredných hráčov v tejto oblasti,“ hovorí.
Pracovať spolu
Európske centrum sídli v Miláne s pobočkami v Amsterdame, Frankfurte, Madride, Paríži a Varšave.

„Máme mimoriadne talentovaný tím so sídlom v Miláne,“ hovorí Orlando. „Odvádzajú fantastickú prácu pri podpore našich skúsených odborníkov v európskych pobočkách, ktorí majú silné vzťahy s podnikmi a finančnými inštitúciami.

„Vymieňame si nápady o podnikaní, očakávaniach a ambíciách, pričom berieme do úvahy špecifické osobitosti každého regiónu – napríklad, pokiaľ ide o regulačné záležitosti. To, čo funguje pre Španielsko, nemusí fungovať rovnako dobre pre Francúzsko alebo Nemecko.“

Udržateľnosť

Európsky hub predstavuje pre banku inovatívny krok vpred. Jej pobočky podporujú cezhraničné obchodné príležitosti a ponúkajú kompletné služby klientom z Talianska a iných krajín.

Podporujú tiež prácu na inováciách a podporujú štartovacie iniciatívy klientov – „najmä v témach udržateľnosti, v ktorých je banka proaktívna a venuje im osobitnú pozornosť“, hovorí Orlando.

Využitím našej dlhej histórie ako solídnej komerčnej talianskej banky sme posilnili naše podnikanie v Európe a stali sme sa jedným z popredných hráčov v tejto oblasti – Daniela Orlando, vedúca európskeho centra, divízie IMI Corporate & Investment Banking Intesa Sanpaolo

Intesa Sanpaolo je partnerom nadácie Ellen MacArthur Foundation od roku 2016. Podporuje obehové hospodárstvo a udržateľné projekty svojich klientov. „Hráme dôležitú úlohu,“ hovorí Orlando.

"Štrukturovali sme dohody pre udržateľné investície s významným počtom talianskych a medzinárodných klientov."

Intesa Sanpaolo považuje integráciu faktorov ESG do svojho investičného procesu za zásadne dôležité. Verí, že tieto prvky, ako aj podpora ekonomicky a sociálne udržateľného rozvoja, môžu pozitívne prispieť k finančným výsledkom zákazníckych portfólií a zároveň znížiť ich riziká.

Princípy ESG prenikajú do jej kultúry s rozširovaním ponuky udržateľných a zodpovedných investičných produktov.

Budúci vývoj

Počas pandémie centrum podporovalo klientov, ktorí pracovali na prekonaní problémov s likviditou. Teraz je dôležité byť pripravený na zmeny, ktorým čelí na obchodnej úrovni.

"Nastavujeme nové spôsoby podpory našich zákazníkov, aby mohli čeliť dopadom tejto vojny a účinkom, ktoré má nový geopolitický scenár z ľudského, politického a obchodného hľadiska."

Očakáva sa, že v najbližších rokoch bude pokračovať v rozširovaní ponuky banky a jasne a silne upevniť svoju pozíciu. „Naším cieľom je rásť – čo sa týka počtu aj kvality.

„Takto vytvárame hodnotu pre klientov: stojíme pri nich bez ohľadu na to, aké náročné časy môžu nastať. Je to v DNA Intesa Sanpaolo a všetci sme na to veľmi hrdí."

Zdielať

Súvisiace články

Centrum v New Yorku buduje biznis pre budúcnosť
Slovinsko: malá krajina, veľké príležitosti
Intesa Sanpaolo ISB odhaľuje novú komunikačnú stratégiu pre meniace sa časy
Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.