• Žiadny návrh
ZELENÁ BANKA

Účet pre zelenší svet - Spravte niečo pre prírodu aj pre seba

Klimatická zmena je viditeľná pre čoraz viac ľudí. Jej dôsledky zažívame na vlastnej koži aj na Slovensku. Zrazu to nie sú len správy v médiách z ďalekých krajín na druhom konci sveta. Spotrebitelia sa preto už aj u nás čoraz viac zaujímajú o produkty s ekologickým aspektom.

02/05/2024

Vôbec teda neprekvapí, že až 62 % respondentov* by uvítalo bankové produkty a služby, ktoré by boli šetrné k životnému prostrediu, príp. aby mali pozitívny sociálny dopad. Je pre nich dôležité, aby sa finančné inštitúcie venovali aj pozitívnemu vplyvu na životné prostredie a  spoločnosť. VÚB banka preto prináša Účet pre zelenší svet.

Vo VÚB banke sme sa zaviazali Zeleným manifestom, že princípy podpory udržateľnosti pretavíme aj do ponuky bankových produktov a služieb pre našich klientov. Účet pre zelenší svet odráža záujem klientov žiť udržateľne a je vlastne „ekologickejšou verziou“ existujúceho VÚB Účtu a VÚB Účtu pre študentov či mladých. Pribudne tak k  Zelenej hypotéke, Zelenej pôžičke a  ESG podielovým fondom.

Čo konkrétne s týmto účtom získate?

Účet pre zelenší svet je plnohodnotným bežným účtom zriadeným bezpapierovo spolu s bezplastovou kartou. Môžete s ním využívať:

 • online transakcie ako prevody, trvalé príkazy a inkasá zadané cez internet banking aj mobil banking,
 • debetnú platobnú kartu VISA Inspire,
 • debetnú platobnú kartu Mastercard Dobrý Anjel,
 • možnosť platiť so smart hodinkami alebo cez mobil vďaka Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Xiaomi Pay alebo SwatchPAY!,
 • výbery z VÚB ATM, platby u obchodníka (POS),
 • až 5 Sporiacich účtov vrátane 1 Sporiaceho účtu k hypotéke,
 • Viamo a aj SEPA okamžité platby,
 • navyše máte 12 mesiacov vedenie účtu zadarmo pri založení online.

Čo je doma, to sa počíta

K Účtu pre zelenší svet patrí navyše niekoľko špeciálnych výhod. Každý, kto ešte nemá vo VÚB banke bežný účet a do konca roka si založí Účet pre zelenší svet, získa:

 • možnosť rozhodnúť o projekte starajúcom sa o prírodu alebo komunity, ktorému VÚB banka odvedie za každý nový Účet pre zelenší svet symbolický príspevok. Vybrať si môžete z týchto troch projektov: WWF Tône pre život, Upracme si Slovensko a Cesta von – projekt Omama;
 • výhody na iných zelených produktoch vo forme 50 % zľavy z poplatku za poskytnutie Zelenej pôžičky alebo využiť existujúce benefity Zelenej hypotéky. K Účtom pre zelenší svet zriadeným do konca júla vám navyše pribalíme 50 % zľavu na ročné cestovné poistenie, ak si účet založíte online v internet alebo mobil bankingu, výhodne práve pred blížiacou sa letnou sezónou. Stačí len, aby bolo poistenie uzatvorené cez web VÚB banky, kde si môžete zľavu jednoducho uplatniť.
 • odmenu až do 60 €:
 • 30 € získate za otvorenie Účtu pre zelenší svet a nasporenie min. 50 € na Sporiacom účte, ktorý získate bezplatne spolu s bežným účtom;
 • ďalších 30 € získate za platby kartou cez Apple Pay/Google Pay/Garmin Pay/Xiaomi Pay/ Swatch Pay! v sume min. 100 €.

* Podľa prieskumu EY Consumer Banking Survey 2023

Všetky informácie o Účte pre zelenší svet a benefitoch k nemu nájdete na www.ucetprezelensisvet.sk.

3 projekty, ktoré pomáhajú prírode a komunitám a pošleme im za vás symbolický príspevok

 • Za živé rieky  - projekt na ochranu vôd

názov: Tône pre život

podstata projektu: Vysádzanie stromov pri riekach a potokoch nemá iba estetický význam. Stromy chránia rieku pred prehriatím a tým pomáhajú rybám a vodným živočíchom prežiť aj v najteplejšom počasí.

Iniciatíva Za živé rieky  vznikla v roku 2015 s cieľom, aby sa rieky, ako ich dnes ešte máme možnosť poznať, nestali onedlho minulosťou. Členmi iniciatívy sú aj neziskové organizácie venujúce sa ochrane prírody Slatinka a WWF Slovensko.

 • Upracme Slovensko

názov: Upracme Slovensko

podstata projektu: Organizácia dobrovoľníckych brigád s cieľom urobiť Slovensko krajším a čistejším miestom.

Občianske združenie Upracme Slovensko zastrešuje celosvetovú iniciatívu World Cleanup Day (Svetový čistiaci deň), ktorá každý rok aktivizuje vyše 150 krajín a milióny dobrovoľníkov po celom svete v zbieraní odpadu v prírode, mestách a oceánoch. Spája jednotlivcov, skupinky, menšie organizácie a firmy pod jednu iniciatívu tak, aby sa mohli vzájomne koordinovať, zdieľať know-how, materiálne vybavenie, mapovať nelegálne skládky cez aplikáciu Trashout a mať čo najväčší pozitívny dopad.

 • Cesta von

názov: Omama – lepšia budúcnosť pre deti žijúce v generačnej chudobe

Organizácia je za svoju činnosť oceňovaná doma i v zahraničí. Projekt Omama občianskeho združenia Cesta von je unikátny svojím zameraním i výsledkami práce. Rómske dobrovoľníčky – omamy – navštevujú rodiny v rómskych osadách a vzdelávajú deti. Pôsobia na miestach, kde chudoba berie to, čo je pre mnohých samozrejmé. Združenie Cesta von sa prostredníctvom raného vzdelávania, ktoré prebieha do troch rokov, snaží deťom vytvárať predpoklady na spokojný a úspešný život. Projekt je výnimočný aj v tom, že deťom sa venujú rómske ženy, ktoré v blízkosti rómskych osád žijú a rodiny poznajú osobne.

Marketingová komunikácia VÚB, a. s. Viac informácií týkajúcich sa aspektov udržateľnosti je možné získať na wwww.vub.sk

Zdieľať

Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.