• Žiadny návrh
SPORENIE

Takto sa rozumne pripravíte na budúcnosť

Šetrenie a tvorba úspor by mali byť neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Vedeli to už naše staré mamy a sami sme sa presvedčili, že byť prezieraví sa oplatí.

20/11/2020

Vďaka službe Osobný finančný plán, ktorú prináša VÚB, sa môžete dopracovať nielen k záhradnej chatke či novému autu, ale aj k finančnej rezerve, ktorá vám pomôže v neočakávaných situáciách. „Bankoví poradcovia z VÚB vám bezplatne a odborne poradia, zanalyzujú vaše výdavky a spolu s vami nájdu zdroje úspor. A to aj vďaka know-how silnej bankovej skupiny,“ hovorí Dana Kondrótová, riaditeľka Odboru štandardní klienti VÚB banky.

Odborníci sa zhodujú, že aspoň raz do  roka by sme si mali skontrolovať nastavenia svojich finančných produktov vrátane poistenia. Bankoví špecialisti z VÚB vám s tým pomôžu a zároveň pripravia plán, vďaka ktorému sa postupne dopracujete k finančnej rezerve.

Koniec odkladu splátok

Nikto z nás si pred rokom nevedel predstaviť situáciu, v ktorej sa nachádzame. Mnohých zasiahla kríza mimoriadne tvrdo, a preto ak potrebujete podať pomocnú ruku, sme tu pre vás. Ak sa aj vám končí obdobie odkladu splátok a viete, že ešte stále nebudete schopní splácať hypotéku či spotrebný úver, komunikujme spolu už teraz. Informovať sa môžete aj s väčším predstihom, získate tak čas na zváženie všetkých možností a následkov s tým spojených. Bankových špecialistov z VÚB môžete kontaktovať aj opakovane a spoločne budeme hľadať riešenie zložitej situácie. „VÚB ponúka okrem legislatívneho odkladu splátok aj odklad splátok, ktorý je už poskytovaný mimo zákona v rámci podmienok stanovených bankou, a to maximálne na šesť mesiacov. Takýto odklad tiež podlieha schváleniu a ďalším procesom. Ďalšou možnosťou je využiť určitú konsolidáciu záväzkov, respektíve predĺženie doby splatnosti úverov, čím sa klientovi zníži splátka. Samozrejme, tieto možnosti sú tiež limitované,“ vysvetľuje Dana Kondrótová z VÚB banky.

Dôvera na  prvom mieste

Výhodou bankových špecialistov je, že poznajú „vašu históriu“. Častokrát sa starajú nielen o vaše financie, ale spravovali alebo spravujú financie aj vašich rodičov či starých rodičov. Zároveň máte záruku, že vám budú k dispozícii kedykoľvek to budete potrebovať, nielen v čase, keď uzatvárate nové zmluvy či poistenia. Svoje služby a nastavenia môžete prispôsobovať a meniť podľa toho, ako sa zmenila vaša životná situácia, alebo ako to práve potrebujete. Napriek tomu, že banka vám ponúkne „len“ svoje produkty, aj vďaka službe Osobný finančný plán vám ich doslova ušije na mieru.

Komunikujme spolu z obývačky

Keďže nám záleží na vašej bezpečnosti, môžete s nami komunikovať aj z pohodlia vášho domova. Stačí, ak sa vopred dohodneme na spoločnom telefonáte alebo videohovore cez MS Teams. Okrem bezpečnosti ušetríte čas, ktorý by ste potrebovali na cestu do pobočky. Ak zavoláte priamo z mobilnej aplikácie, vieme vás nielen identifikovať, ale aj autentifikovať.

Zdieľať

Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.