• Žiadny návrh
Iné

Sme prvá zelená banka

Vo VÚB si plne uvedomujeme, že otázka udržateľnosti životného prostredia je existenčne dôležitá. Sme presvedčení, že aj my ako banka spolu s našou nadáciou môžeme prispieť k ozdraveniu planéty. Preto sme sa pustili do práce. A budeme radi, keď sa stanete jej súčasťou aj vy.

20/11/2020

Na konci roka 2020 sme sa ako prvá banka na Slovensku rozhodli verejne deklarovať Zelený manifest, ktorým princíp udržateľnosti zapisujeme do samotného DNA nášho podnikania. Na www.zelenabanka.sk definujeme náš program na najbližšie roky, podľa ktorého chceme konkrétne pomáhať prírode a spájať sa s tými, ktorí sa zasadzujú za jej ochranu – s našimi klientmi, zamestnancami aj neziskovými organizáciami.

Máme pred sebou dlhú cestu. Tešíme sa však už aj z prvého ovocia, ktoré sa rodí z našej podpory. Nadácia VÚB na  jeseň predstavila Envirogranty – unikátny program pre organizácie, ktoré bojujú za záchranu biodiverzity a chcú rozbiehať projekty zelenej ekonomiky v regiónoch. Na tento účel sme rozdelili viac ako 100-tisíc eur, ktoré sa už premieňajú na konkrétne činy. Naším vkladom pre komunitu hrdiniek a hrdinov na Slovensku, usilujúcich sa o udržateľný život a podnikanie, sa stalo aj nové ocenenie Atlas. Aj na základe vašich nominácií udelíme v spolupráci s top enviro expertmi 22. apríla, na Deň Zeme, našu verejnú poklonu a podporu autorom najlepších zelených projektov.

S našou nadáciou sme sa rozhodli minulý rok ako prví zapojiť do veľkého projektu 10 000 stromov pre Bratislavu. Z grantu Nadácie VÚB sme v hlavnom meste pomohli zachovať a sprístupniť verejnosti aj dlhodobo uzavretú a z prírodného hľadiska významnú záhradu Prüger-Wallnerovcov pri Horskom parku. Srdečne vás pozývame toto čarovné miesto navštíviť.

Zdieľať

Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.