• Žiadny návrh
INÉ

Flexibilný pracovný čas si zamestnanci pochvaľujú

VÚB banka chce svojich zamestnancov motivovať a zároveň im testovaním flexibilného pracovného času či 4-dňového pracovného týždňa vyjadruje aj veľkú dôveru. Okrem toho má v portfóliu aj ďalšie zaujímavé benefity, ktoré sú pravidelne aktualizované a šité na potreby svojich zamestnancov.

02/05/2024

Za svoju snahu bola banka odmenená medzinárodným ocenením TOP Employer. Nie je to výsledok ankety medzi zamestnancami či zisťovanie verejnej mienky, ale nezávislého odborného externého auditu. „Som veľmi pyšná, že sme toto ocenenie dostali ako prvá banka na Slovensku a zároveň dva roky po sebe, za rok 2023 a aj tento rok,“ hovorí Dragana Smolovic, riaditeľka ľudských zdrojov vo VÚB banke.

Často sa diskutuje o tom, že zamestnanci sú spokojní na základe benefitov, ktoré firmy ponúkajú. Aj keď sú vo VÚB banke veľmi štedré, nie je to podľa Dragany Smolovic to, na čo by bola ona najviac hrdá. „Napríklad u nás už nepovažujem home office za benefit, je to úplný štandard. Aj čo sa týka ďalších výhod, sme na tom dobre, ponúkame dni voľna navyše alebo starostlivosť o zdravie. My poskytujeme svojim zamestnancom predovšetkým flexibilitu, čo sa týka pracovného času, a to aj oceňujú,“ upresňuje Dragana Smolovic. Vynikajúci benefit pre rodičov je letný tábor v  Taliansku pri mori pre 105 detí na takmer dva týždne, čo ocenia aj deti.

„Máme jeden benefit, ktorý viem, že nemá nikto a ktorý, paradoxne, dúfame, že nikdy nikto nevyužije. Je to International Healthcare Program. Ide o  poistenie v  prípade ťažkého ochorenia, napríklad rakoviny a  iných, veľmi závažných ochorení, pri ktorých by človek predal všetko, čo vlastní. To je benefit, na ktorý sme veľmi pyšní, ale opakujem, dúfame, že sa nikdy nevyužije,“ vysvetľuje Dragana Smolovic.

A  čo si ona cení najviac? „Pre mňa je najväčšia výhoda kultúra prostredia u  nás v  banke, ako spolu komunikujeme a spolupracujeme, že nechodíme do práce so stiahnutým žalúdkom,“ uzatvára Dragana Smolovic.

Zdieľať

Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.