• Žiadny návrh
Pôžičky

Ako získať výhodnejšiu pôžičku alebo hypotéku v dnešnej situácii?

Je čas urobiť si poriadok vo financiách a starých úveroch. Poradíme vám, ako si vďaka jednoduchej úprave vo vašich účtoch zvýšiť šancu na výhodnejší úver.

20/11/2020

Dvaja ľudia, jeden účet = lepší úver

Výška príjmu klienta je zvyčajne veľmi dôležitým faktorom, na základe ktorého vám banka určí výšku úveru. Dostatočný príjem zvyšuje pravdepodobnosť získania výšky úveru, o ktorý máte záujem. Žiadať o zvýšenie platu v dnešnej situácii nemusí byť jednoduché, a preto máme pre vás inú jednoduchú radu – zvážte spoločný účet so svojím partnerom alebo partnerkou.

Vďaka spoločným rodinným financiám v jednej banke stúpa vaša šanca získať výhodný úver, keďže na  jeden účet budú prichádzať dva príjmy.

Spoločný rodinný účet vám môže výrazne pomôcť pri žiadosti o hypotéku, spotrebný alebo akýkoľvek iný úver. V aktuálnom čase sú banky viac obozretné, pretože kríza má výrazný dosah na slovenskú ekonomiku, kondíciu firiem aj jednotlivých domácností, a toto môže byť jednoduchý a šikovný ťah, ako získať požadovanú pôžičku.

Hypotéku zvládnete ľahšie vo dvojici

Vedeli ste, že žiadať o hypotéku môžu spoločne nielen partneri, ale aj súrodenci? Alebo že môžete požiadať dokonca spolu s rodičmi? Financovať bývanie je možné dokonca aj pre rodinného príslušníka, napríklad keď syn kupuje byt rodičom alebo vnuk financuje rekonštrukciu domu po starých rodičoch. Z hľadiska vylepšenia príjmovej situácie a bonity sa takmer vždy oplatí, ak je dlžníkov na úvere viac. Opäť platí, že príjmy dvoch spoludlžníkov sa spočítajú a úver tak môže byť vyšší alebo výhodnejší.

Rodinná pôžička bez poplatku

Ak sa nechystáte kupovať byt ani dom, ale potrebovali by ste peniaze na iný účel, pozrite sa na rodinnú (resp. partnerskú) pôžičku vo VÚB banke. Spolu so svojou polovičkou alebo iným členom domácnosti ju môžete teraz získať bez poplatku. Tak ako pri predchádzajúcich situáciách, aj tu platí, že pri spoločnej žiadosti sa vaše príjmy spočítajú a vy máte väčšiu šancu, že vám banka schváli pôžičku v požadovanej výške.

Staré úvery treba poslať do histórie

Ak máte aktuálne viacero úverov, jednou z ciest, ako ušetriť, je ich refinancovanie. Čiže nahradenie starých úverov novým, výhodnejším. Výhodne môžete refinancovať nielen úvery manželov a partnerov, ale aj ostatných rodinných príslušníkov, hoci boli poskytnuté len jednému z nich. Nechajte si v ktorejkoľvek pobočke VÚB banky vyrátať, či by sa vám neoplatilo nahradiť staré úvery novým, ktorý si vezmete vo dvojici.

Poistenie by malo byť samozrejmosťou

Aktuálnou témou je teraz viac ako kedykoľvek predtým aj poistenie úveru pre  prípad nepredvídateľných životných situácií. Môže ísť o stratu zamestnania, práceneschopnosť či ošetrovanie člena rodiny (OČR). Počas koronakrízy sa o správnom rozhodnutí poistiť si úver presvedčili mnohí klienti, ktorí vďaka tomu nemuseli žiadať o odklad splátok, ale mali nárok na poistné plnenie dohodnuté vo svojej poistnej zmluve. Ich splátky tak počas výpadku príjmu hradila banka.

Zdieľať

Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.