• Žiadny návrh
INÉ

Ako rozhodujú o peniazoch slovenské domácnosti?

O peniazoch sa vraj v spoločnosti nehovorí. Ako však robiť dennodenne správne rozhodnutia, ak sa nemáme s kým poradiť?

20/11/2020

Ako rozhodujú o peniazoch slovenské domácnosti?

Urobili sme na túto tému veľký prieskum v slovenských rodinách a vy sa teraz môžete pozrieť, či je to podobné aj u vás doma. Náš prieskum ukázal, že až dve tretiny slovenských rodín rozhodujú o peniazoch spoločne, no spoločný účet má iba tretina opýtaných.

Zaujímavé je tiež, že takmer polovica partnerov má samostatný účet jednoducho len preto, lebo ho mali už pred začiatkom vzťahu a doteraz s tým nič nespravili. Ako ďalší dôvod, prečo im spoločný účet nevyhovuje, uvádzali obavu zo straty prehľadnosti. Vyše polovica uviedla, že na rodinných výdavkoch sa podieľajú rovnako, ale takmer rovnaké množstvo zároveň hovorí, že na toto prerozdeľovanie nemá žiadne pravidlo.

V otázke šetrenia sa takisto partneri zhodujú v tom, že šetria rovnako. Je dobré, že takmer trištvrte domácností uviedlo, že sa dokážu zhodnúť v tom, na  čom ušetriť. Preto vám ponúkame praktické rady a tipy, ako ušetriť a získať výhody pri rôznych bankových produktoch, pokiaľ začnete svoje financie skutočne riešiť ako rodina. Jednou z možností, ako šetriť, pritom môže byť práve to, že celá rodina využíva služby jednej banky.

Zdieľať

Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.