Kontakt Internet banking IB Search ×

15.10.2021

VÚB je najstabilnejšou a najbezpečnejšou bankou na Slovensku

Po udelení ceny za Najlepšiu banku na Slovensku za rok 2021 získala VÚB od prestížneho magazínu Global Finance najnovšie aj titul najstabilnejšej a najbezpečnejšej banky.


Víťazi boli vybraní spomedzi 1000 najväčších bánk na celom svete prostredníctvom hodnotenia dlhodobých ratingov od renomovaných agentúr ako Moody’s, Standard & Poor’s a Fitch.

„Uplynulý rok je dôkazom odolnosti bankového sektora, ktorý aj počas pandémie poskytoval veľmi potrebné financovanie všetkým možným subjektom. Tieto vybrané najbezpečnejšie banky sú vzormi stability a naďalej poskytujú potrebnú podporu štátom, komunitám či firmám, ktoré sa snažia zotaviť z ekonomických otrasov pandémie,“ povedal Joseph Giarraputo, vydavateľ a riaditeľ redakcie magazínu Global Finance. 

Bezpečnosť je v hodnotení ratingových agentúr, ako aj magazínu Global Finance vnímaná skôr z pohľadu odolnosti, čo je najmä viac ako rok a pol po vypuknutí pandémie, veľmi dôležitý faktor. „VÚB banka patrí dlhodobo medzi najstabilnejšie banky a toto ocenenie len potvrdzuje naše silné postavenie na trhu. Ako zelená banka otvárame nové celospoločenské témy, záleží nám na aplikovaní ESG princípov a udržateľnosti nielen v bankovom sektore, ale v celej spoločnosti. Preto vnímame, že toto ocenenie nie je len o bezpečnosti či stabilite, ale aj dôvere,“ dodal generálny riaditeľ VÚB banky Alexander Resch.