• Žiadny návrh
TÉMA

Meníme vzhľad prihlásenia sa do internet bankingu

VÚB banka neustále vylepšuje svoje online služby. Jednou z najnovších zmien je vzhľad prihlasovacej obrazovky do internet bankingu, ktorý dostal ďalšiu možnosť prihlásenia.

24/08/2023

Súčasná verzia internet bankingu, kde ste na jednej stránke mali políčko pre zadanie identifikačného čísla a hesla sa teraz v podstate rozdelí na dve stránky.

Po zavedení zmeny do praxe, nájdete na prvej prihlasovacej stránke len možnosť zadania identifikačného čísla a až na druhej bude políčko pre heslo.

Prihlasovanie s elektronickým občianskym preukazom (eID)

Okrem identifikačného čísla Vám pribudne možnosť prihlásiť sa aj cez elektronický občiansky preukaz. Chceli sme tak vyhovieť najmä tým klientom, ktorí využívajú občiansky preukaz s čipom, ale zmena poteší aj konateľov firiem, živnostníkov či účtovníkov. Je to praktická možnosť aj pre tých, ktorí majú občianku s čipom, zabudnú si svoje identifikačné číslo a potrebujú sa urýchlene prihlásiť.

Dve možnosti prihlásenia:

  • Zadáte identifikačné číslo a po stlačení Potvrdiť prejdete na druhú stránku, kde zadáte svoje heslo.

 

  • A pokračujete s overením cez SMS alebo mobilný PIN, teda spôsobmi, na aké ste boli doteraz zvyknutí.

 

  • Po kliknutí na tlačidlo Elektronický občiansky preukaz Vás stránka presmeruje na autentifikáciu aplikácie eID klient kde zadáte svoj BOK kód, ktorý ste si zvolili pri preberaní svojho občianskeho preukazu s čipom.

Bezpečnosť prihlasovania

Netreba zabúdať ani na bezpečnosť a ostražitosť, keďže práve podvodníci zvyknú posielať emailom alebo cez SMS falošné linky na imitáciu nášho internet bankingu.

Stále však platí, že do Internet bankingu sa dostanete cez stránku www.vub.sk alebo priamo cez link https://ib.vub.sk ktorý vás presmeruje na novú linku https://idp.vub.sk/esa/login

Kde nájdete viac informácií

O možnosti prihlásenia sa cez elektronický občiansky preukaz sme vytvorili špeciálnu stránku, kde nájdete všetky potrebné informácie a inštruktážne videá na jednom mieste.

Prihlásenie cez eID | VÚB banka (vub.sk)

Zdielať

Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.