• Žiadny návrh
UDRŽATEĽNOSŤ

Posilňovanie zmien v energiách

Jedna slovenská spoločnosť podporovaná VÚB prechádza na zelenú energiu

10/10/2023

Revol TT Consulting sa podieľa na niektorých z najprogresívnejších projektov čistej energie na svete. Špecializovaná firma vyrába diely pre japonsko-európsky projekt JT60SA, najvýkonnejší tokamak na svete. Tokamak je zariadenie používané na výrobu energie termonukleárnej fúzie.

"Zapojili sme sa do viacerých projektov plazmovej fúzie po celom svete."

Tomáš Vavro, COO spoločnosti RevolTT

RTC ako taká je pre VÚB vzrušujúcou spoločnosťou, ktorú môže podporovať – a ukazuje, ako môže malá finančná podpora dosiahnuť dlhú cestu, hovorí Andrej Viceník, vrchný riaditeľ odboru korporátneho bankovníctva VÚB a člen jej predstavenstva.

Inovatívny prístup RTC môže mať pozitívny vplyv na energetický sektor v poskytovaní spoľahlivého zdroja energie,“ hovorí, „ale ukazuje aj iným spoločnostiam pozitívny príklad, ako sa chopili príležitosti v prechode na zelenú energiu.“

"Udržateľný rozvoj je stredobodom našich aktivít a aspekty sociálneho rozvoja sa čoraz viac integrujú do všetkých bankových aktivít."

Andrej Viceník, riaditeľ firemného bankovníctva vo VÚB

Tomáš Vavro, prevádzkový riaditeľ RTC, hovorí: „Zapojili sme sa do viacerých projektov plazmovej fúzie po celom svete. Niektoré z projektov sú veľké a zložité a vyžadujú si partnerstvo so silným a spoľahlivým finančným partnerom – partnerom, ktorý nás môže podporiť vo fáze vývoja a inžinierstva smerom k finálnej výrobe, testovaniu a integrácii.“

V súlade s podnikateľským plánom skupiny, ktorý sa výrazne zameriava na zelenú transformáciu, je VÚB banka lídrom v oblasti environmentálnej, sociálnej a riadiacej (ESG) politiky. „Udržateľný rozvoj je stredobodom našich aktivít a aspekty sociálneho rozvoja sa čoraz viac integrujú do všetkých bankových aktivít nielen vo vnútri banky, ale aj smerom ku klientom a komunitám, kde pôsobíme – hoci máme pred sebou ešte dlhú cestu,“ hovorí. Viceník.

"Skupina Intesa Sanpaolo chce viesť široký udržateľný prechod, a preto sú ciele ESG neoddeliteľnou súčasťou nášho obchodného plánu."

Giuseppe Ferraro, riaditeľ ISBD Corporate & SME Intesa Sanpaolo

"V každom prípade výsledky ukazujú, že banka implementuje princípy ESG rýchlejšie, než ktokoľvek očakával."

Podpora čistej energie je jedným z kľúčových spôsobov, ako divízia dcérskych bánk Intesa Sanpaolo (ISBD) pracuje na ekologickejšej budúcnosti, hovorí Giuseppe Ferraro, vedúci ISBD Corporate & SME. „Skupina Intesa Sanpaolo chce viesť široký udržateľný prechod, a preto sú ciele ESG neoddeliteľnou súčasťou nášho obchodného plánu.

"Zdieľame tieto ciele s medzinárodnými spoločnosťami - preto sme sa rozhodli financovať niektoré z nich."

Pozrite si film a dozviete sa viac.

Zdielať

Súvisiace články

Prehodnotenie financií pre udržateľný svet
Finančná gramotnosť žien – cesta k zmysluplnej zmene
Ako Intesa Sanpaolo podporuje kultúru inklúzie
Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.