• Žiadny návrh
RASTÚCE PODNIKANIE

Medzinárodná sieť Intesa Sanpaolo: prelomenie hraníc podnikania

Financie môžu byť prekážkou pre cezhraničné podnikanie. Preto bol spustený nový program na podporu obchodného rastu prostredníctvom synergií medzi medzinárodnými dcérskymi bankami a divíziami Banca dei Territori.

08/05/2023

Intesa Sanpaolo spustila program medzi sekciou MSP a retailového bankovníctva svojej divízie medzinárodných dcérskych bánk (ISBD) a Banca dei Territori na podporu podnikania.

Cieľom programu je rozšíriť cezhraničné obchodné príležitosti pre stredne veľké podniky pôsobiace v 12 krajinách, ktoré obsluhujú retailové banky skupiny vo východnej Európe a severnej Afrike.

Pilotnými krajinami medzinárodnej siete Intesa Sanpaolo sú Slovensko, Maďarsko a Rumunsko, kde Intesa Sanpaolo v súčasnosti ponúka ocenené a špičkové komerčné bankové služby.

Hodnota medzinárodnej siete

Klienti malých a stredných podnikov Intesa Sanpaolo majú prostredníctvom divízie medzinárodných dcérskych bánk prístup na trh s 210 miliónmi ľudí a HDP vo výške takmer 1,7 bilióna eur. Členovia siete ISBD majú zároveň prístup k talianskemu obchodu a môžu jednoduchšie vytvárať exportné spojenia do krajiny.

Napriek tomu sú príležitosti, ktoré ponúka Taliansko pre rumunský, maďarský a slovenský trh – a pre talianske podniky pôsobiace na týchto trhoch – bohaté a v súčasnosti nedostatočne využívané. Nová podpora bankovníctva to môže zmeniť.

Vyhliadky na investície zahŕňajú modernizáciu infraštruktúry a dopravných sietí, rast už aj tak vysokovýkonných priemyselných základní – najmä vo výrobe automobilov – a využívanie bohatých prírodných a poľnohospodárskych zdrojov.

Giuseppe Ferraro, vedúci oddelenia ISBD Corporate & SME, tiež identifikuje fenomén „reshoring“ a „near-shoring“, kde krajiny vracajú produkciu domáceho spotrebovaného tovaru a znižujú dovoz, ako pozitívny faktor pre tri testovacie územia. .

„Projekt obohacuje činnosť, ktorá sa už v praxi začala, o čom svedčí množstvo nedávno uzavretých dôležitých transakcií,“ dodáva Ferraro.

„Krajiny zahrnuté do divízie sú obzvlášť dôležité z hľadiska medzinárodného postavenia Talianska a internacionalizácie talianskych spoločností, ktoré majú často veľmi významné obchodné podiely a nepretržitú a konsolidovanú prítomnosť na týchto trhoch,“ hovorí Massimo Antonello Piancastelli, Vedúci oddelenia rozvoja nových podnikov a medzidivíznych iniciatív ISBD.

Podpora podnikania

Nový program je štruktúrovaný tak, aby poskytoval zvýšenie finančných línií, ako aj produktov a služieb určených na internacionalizáciu a obchodnú spoluprácu medzi Talianskom a sieťou ISBD.

"Táto sieť je jedinečná v talianskom bankovom systéme a poskytuje podnikom príležitosť na rast vďaka efektívnym nástrojom a neustálej podpore v Taliansku aj v cieľových krajinách."

Anna Roscio, Head of Corporate Sales & Marketing v Banca dei Territori Division

Jedným z príkladov je služba Confirming. Tento online nástroj uľahčuje cash flow tým, že umožňuje dodávateľom zbierať faktúry vystavené externým nákupcom pôsobiacim v oblastiach pokrytých programom do 72 hodín. V súčasnosti na týchto územiach pôsobí viac ako 2000 talianskych priemyselných skupín.

Vzťahy sú vzájomne prospešné. Uvediem jeden príklad, Taliansko je štvrtým najväčším obchodným partnerom Maďarska a deviatym najväčším investorom v Maďarsku. Bilaterálny obchod prekonal v roku 2021 napriek pandémii všetky doterajšie rekordy a dosiahol obrat 12 miliárd eur.

Program poskytne biznis zákazníkom Intesa Sanpaolo možnosť zastrešiť svoje bankové služby pod jednou strechou – doma av príslušných exportných krajinách.

Jeho cieľom je však tiež priniesť banke nové vzťahy, pričom využíva medzinárodný rozhľad, miestne znalosti a ocenené bankové služby Intesa Sanpaolo, aby zabezpečili hladkú cestu pre cezhraničné podnikanie.

S ohľadom na poľnohospodárske sektory na územiach ISBD program ponúka aj produkty špeciálne navrhnuté pre podniky súvisiace s farmou.

Cestovná mapa do budúcnosti

Po sérii putovných relácií začiatkom mája 2023 bude nový program sprístupnený v troch testovacích územiach a potom v zostávajúcich deviatich krajinách v sieti ISBD.

„Táto sieť je jedinečná v talianskom bankovom systéme a poskytuje podnikom príležitosť na rast vďaka efektívnym nástrojom a neustálej podpore v Taliansku aj v cieľových krajinách,“ hovorí Anna Roscio, vedúca oddelenia Corporate Sales & Marketing v Banca dei. divízia Territori.

„Projekt posilňuje existujúcu synergiu a začína fázu, v ktorej sa integrácia obchodného modelu oboch divízií systematicky rozšíri do krajín, kde pôsobia retailové banky ISBD,“ hovorí Giuseppe Ferraro.

"Synergie budú prínosom pre talianske spoločnosti pôsobiace v týchto krajinách, ako aj zahraničné spoločnosti pôsobiace v Taliansku."

Zdielať

Súvisiace články

Nové trendy prinášajú nové príležitosti v oblasti potravín a nápojov
Posilnenie hodnotového reťazca
Priemysel a mechanika: ako nám roboty pomôžu vidieť a budovať budúcnosť
Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.