• Žiadny návrh
MEDZINÁRODNÁ PRÍTOMNOSŤ

Do hĺbky: Rozhovor s Kevinom Salernom, vedúcim pobočky Intesa Sanpaolo v Sydney

Intesa Sanpaolo je jedinou talianskou bankou so zastúpením v Austrálii a napriek COVIDu sa teší úspechu v oblasti infraštruktúry a fúzií a akvizícií.

Hazel Davis

11/05/2022

 

Firemná pobočka Intesa Sanpaolo sa otvorila v Sydney v prvej polovici roku 2021, čím sa stala jedinou talianskou bankou so zastúpením v Austrálii.

Predtým sa akékoľvek podnikanie v Sydney vykonávalo z Hongkongu. Otvorenie austrálskej pobočky – ktorá má v súčasnosti 12 zamestnancov a je podriadená Hong Kong Hub – je súčasťou celkového plánu medzinárodného rozvoja Intesa Sanpaolo a zmysluplným rozvojom pre prítomnosť banky v ázijsko-pacifickej oblasti.

Pobočka v Sydney sa zameriava na komerčné pôžičky a veľkoobchodné bankovníctvo – najmä na infraštruktúru a energetiku, syndikované financie a bilaterálne vzťahy, s dôrazom na veľké podnikové fúzie a akvizície (M&A). Pobočka v Sydney umožní Intesa Sanpaolo podporovať talianske spoločnosti v ich medzinárodnej expanzii a zintenzívniť podporu pre medzinárodných operátorov na austrálskom trhu.

Generálny riaditeľ Kevin Salerno vysvetľuje: „Nezameriavame sa len na talianskych klientov alebo európskych klientov. Sme tiež významným bankárom pre miestnych klientov v Austrálii, ako aj iných národností.“

"Vždy vysvetľujem našim sponzorom a konkurentom, že nekupujeme len aktíva, ale v skutočnosti sme ručiteľom, organizátorom a štruktúrovateľom týchto vysokohodnotných interakcií."

Kevin Salerno, vedúci pobočky Intesa Sanpaolo v Sydney

Medzi týchto kľúčových klientov patria Webuild (predtým Salini), CIMIC (ACS v Madride) a Ghella spolu s niekoľkými austrálskymi fondovými spoločnosťami, ako sú Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA) a kanadský penzijný fond Ontario Teachers.

Intesa Sanpaolo podniká v Austrálii už dve desaťročia – ale bez prítomnosti v krajine bola vylúčená z množstva príležitostí. „Keď sme sa pozreli na tok, príležitosti a naše zručnosti, dávalo absolútny zmysel otvoriť pobočku,“ hovorí Salerno.

Austrália potrebuje viac infraštruktúry, dodáva: „Veľa našich európskych klientov je lídrami v infraštruktúre. Webuild napríklad stavia najväčšiu vodnú elektráreň v krajine v Novom Južnom Walese.

„Ten istý projekt hydroelektrární v štyridsiatych rokoch minulého storočia si vyžiadal, aby Austrália získavala kvalifikovanú európsku technológiu a migrantov. A tu sme, v roku 2021, využívame európske inžinierstvo na zdvojnásobenie jeho kapacity.“

Keď existuje príležitosť na fúziu a akvizíciu, sme jednou z prvých bánk, ktoré dostanú hovor. Vybudovali sme si skvelý rekord. - Kevin Salerno, vedúci pobočky Intesa Sanpaolo v Sydney

Tieto projekty sú kľúčové pre ekonomický rast. V skutočnosti, hovorí Salerno: „Austrália prešla COVID-19 naozaj dobre.“ Znovu otvára svoju medzinárodnú hranicu a zostáva krajinou s trojitým hodnotením A: „Ak naše štátne alebo federálne vlády začnú s projektom, sponzori môžu očakávať platbu“.

Táto pevnosť pomáha prilákať spoločnosti, hovorí Salerno. „Je tu silný právny systém, existuje jasný účtovný systém, existuje systém súdov, na ktoré sa môžete obrátiť v prípade, že niečo nesedí. Takže veľa našich zahraničných klientov tu rado investuje a pracuje.“

Banke sa tiež darilo za posledných 10 mesiacov. „Už sme prekročili našu prognózu poskytovania úverov na prvý rok,“ hovorí Salerno.

„V jednej fáze regulátor povedal: 'Chcete ešte svoju licenciu vzhľadom na COVID?' A my sme povedali: 'Náš podnikateľský plán nezahŕňal financovanie nehnuteľností, pohostinstva, lietadiel alebo lodnej dopravy.' Nevideli sme žiadny zásah. k predpovedi nášho obchodného plánu v dôsledku pandémie, ale zaznamenali sme nárast založený na poskytovaní infraštruktúry a príležitostí na fúzie a akvizície. Toto zapadlo do našej sladkej bodky."

Banka teraz plánuje čoraz viac prechádzať do úloh vedúceho aranžéra. „Uvidíme viac prvotriednej práce s vysokou hodnotou,“ hovorí Salerno. Už teraz hovorí: „Keď existuje príležitosť na fúziu a akvizíciu, sme jednou z prvých bánk, ktoré dostali hovor. Vybudovali sme si skvelý traťový rekord."

Dodáva: „Niekedy máme toľko príležitostí, že na podporu austrálskeho ropovodu spustíme výberové konania z Londýna, New Yorku a Hongkongu.

"Vždy vysvetľujem našim sponzorom a konkurentom, že nekupujeme len aktíva, ale v skutočnosti sme ručiteľom, usporiadateľom a štruktúrovateľom týchto vysokohodnotných interakcií."

Zdielať

Súvisiace články

Centrum v New Yorku buduje biznis pre budúcnosť
Slovinsko: malá krajina, veľké príležitosti
Intesa Sanpaolo ISB odhaľuje novú komunikačnú stratégiu pre meniace sa časy
Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.