• Žiadny návrh
CIRKULÁRNA EKONOMIKA

Cirkulárny dizajn: prehodnotenie nášho sveta

Dizajnové rozhodnutia sú základom všetkého okolo nás. Prepracovanie našich súčasných systémov na pozitívne výsledky z dlhodobého hľadiska zabezpečí našej planéte budúcnosť, ktorá bude lepšia pre ľudí, podnikanie a prírodu.

07/08/2023

Dizajn nie je len o tom, aby veci vyzerali pekne. Určuje tvorbu jedla, oblečenia, budov a mobility. Práve teraz je náš svet dizajnovo zbytočný.

Náš súčasný lineárny systém „take-make-waste“ navrhuje produkty, ktoré sa dajú vyhodiť už po jednom krátkom použití. Je to základná príčina globálnych výziev, akými sú zmena klímy a strata biodiverzity. Dobrou správou je, že náš svet dokáže eliminovať odpad a znečistenie dizajnom. Pri navrhovaní s ohľadom na kruhovitosť môžeme v prvom rade zabezpečiť, aby nevznikal odpad a znečistenie.

Prostredníctvom biomimikry môžeme napodobniť efektívne návrhy, ktoré nájdeme v prírode na výrobu vecí, ako je balenie. Ako v prírode, každý prvok môže pracovať tak, aby čo najlepšie využil zdroje. A dokážeme premeniť celé priemyselné odvetvia, napríklad módu, na prosperujúce ekosystémy. Vytvorenie celej ekonomiky, ktorá je podľa návrhu regeneratívna. Intesa Sanpaolo je prvým strategickým partnerom v oblasti finančných služieb nadácie Ellen MacArthur Foundation, medzinárodnej charitatívnej organizácie, ktorá sa zaviazala k vytvoreniu obehového hospodárstva, ktoré rieši niektoré z najväčších výziev našej doby.

Cirkulárna ekonomika je založená na troch princípoch, všetky poháňané dizajnom:

• Odstránenie odpadu a znečistenia

• Obehové produkty a materiály (v ich najvyššej hodnote)

• Regenerujúca príroda

Začlenením princípov obehovej ekonomiky do toho, ako budujeme náš svet, môžeme vytvoriť lepšiu budúcnosť pre nás všetkých.

Zdielať

Súvisiace články

Intesa Sanpaolo: 360-stupňové riešenie cirkulárnej budúcnosti
Prečo je cirkulárna ekonomika životne dôležité pre ESG
Biodiverzita a obehové-hospodárstvo: prečo je to dôležité
Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.