• Žiadny návrh

ZAMIERTE DO SVETA S MASTERCARD WORLD

Získajte zlatú kreditku, ktorá vám uľahčí cestovanie aj každodenné nákupy.​

Karta so špeciálnym výrezom

Kartu rozpoznáte a zaplatíte ňou, aj keď máte problém so zrakom

Poistenie

Exkluzívne poistenie do celého sveta až pre 5 spolucestujúcich

Benefity

Vstupenka do letiskových salónikov a množstvo ďalších výhod a zliav

S kreditkou Mastercard World...

...začnite svoju dovolenku v pohodlí letiskových salónikov

Naša kreditná karta Mastercard World Vám zadarmo otvára dvere do salónika vo Viedni, Prahe i Bratislave, kde si v pohodlí môžete vychutnať dobré jedlo, pitie a veľa ďalšieho. So službou LoungeKey, ktorú máte ku karte k dispozícii, získate zvýhodnené vstupy do VIP salónikov na letiskách po celom svete.

...na cestovné poistenie nemusíte myslieť

Užívajte si dovolenku s pocitom pokoja a bezpečia. Až 5 vašich spolucestujúcich má ku kreditnej karte Mastercard World nadštandardné cestovné poistenie do celého sveta, vrátane poistenia pátrania a záchrany na horách úplne zadarmo.

Mastercard World
Detailné informácie
 • Úverový limit 1 500 – 20 000 €
 • Bezúročné obdobie 43 dní
 • Úroková sadzba 17,90 %
 • Maximálny denný limit pre výber hotovosti 2 000 €

Kreditka na cesty!


Zlatá Mastercard World vám uľahčí dovolenku ešte predtým, než na ňu vydáte. Nemusíte myslieť na cestovné poistenie, máte ho automaticky v cene karty pre vás a ďalších 5 spolucestujúcich. Stačí sa zastaviť v ktorejkoľvek pobočke našej banky alebo zavolať na službu KONTAKT 0850 123 000 a kreditná karta Mastercard World môže byť vaša!

Kreditná karta aj pre nevidiacich

Ľudia so zrakovým problémom tvoria 1 až 1,5 % populácie a platenie kartou nie je pre nich vôbec ľahké. Preto aj naša Mastercard World patrí medzi jedinečné Touch Cards – prvé platobné karty na svete s jednoduchým výrezom, vďaka ktorému ich v peňaženke spoznáte už na prvý dotyk. Každodenné nákupy tak všetci bez rozdielu zaplatia jednoducho a samostatne.

Zľavy a odmeny

Zľavy a odmeny

Odmena za platby - zľava z poplatku - pri aktívnom používaní kreditnej karty Mastercard World môžete dosiahnuť až 100% zľavu z mesačného poplatku. Stačí ak v danom zúčtovacom období urobíte platby spolu v objeme aspoň 700€. Zľavu 3€ z poplatku získate pri platbách v objeme aspoň 500€. Do tohto objemu sa počítaju platby hlavnou aj dodatkovou kartou. Viac info tu.

Money back – s kreditnou kartou Mastercard World získate 1% späť z platieb na internete. Mesačná odmena z týchto platieb môže byť vo výške max. 20€ mesačne. Platí pre platby hlavnou aj dodatkovou kartou. Viac info tu.

Narodeniny - Naviac za všetky platby kartou v deň narodenín dostanete 4% späť, maximálna odmena 15€. Viac info tu.

Zľavy u obchodníkov – objavte svet výhod so svojou kartou Mastercard a využívajte exkluzívne zľavy a benefity na www.mojmastercard.sk

Dokumenty na stiahnutie

Dodatková karta

Dodatková karta

K hlavnej karte je možné požiadať aj o viacero dodatkových kariet pre vašich blízkych od 15 rokov. Dodatková karta zdieľa úverový limit hlavnej karty, prípadne limit, ktorý jej nastavíte (max.do výšky schváleného úverového limitu).

Platby dodatkovými kartami sa počítajú do objemu pre zľavu z poplatku a tiež do odmeny za platby.

Poistenia ku kreditnej karte

Poistenia ku kreditnej karte

Cestovné poistenie v cene karty

Súčasťou hlavnej karty je nadštandardné cestovné poistenie do celého sveta vrátane poistenia pátrania a záchrany na horách, poistenie ochrany tovaru a predĺžená záruka kúpeného tovaru. Toto poistenie sa vzťahuje okrem vás aj na ďalších 5 spolucestujúcich. Rovnaký balík poistenia je možné dokúpiť aj k dodatkovej karte za 40€ / ročne.

V rámci cestovného poistenia sa krytie liečebných nákladov vzťahuje aj na ochorenie COVID-19.

Dokumenty k cestovnému poisteniu ku kreditným kartám

HLÁSENIE POISTNEJ UDALOSTI

Poistenie schopnosti splácať úver

Tiež je možnosť zriadiť si poistenie schopnosti splácať úver – kreditnú kartu pre prípad pracovnej neschopnosti, trvalej invalidity a smrti. Cena poistenia je uvedená v aktuálne platnom Cenníku VÚB, a.s.

Dokumenty k poisteniu schopnosti splácať úver

 

VIP letiskové salóniky

VIP letiskové salóniky

Bezplatný vstup pre držiteľov kariet

Stačí sa preukázať hlavnou alebo dodatkovou kartou a užívať si bezplatne pohodlie letiskových salónikov Mastercard na Medzinárodnom letisku vo Viedni (Vienna Lounge a SKY Lounge) a na letisku M.R. Štefánika v Bratislave (Mastercard Caproni Lounge Bratislava) a na Letisku Václava Havla v Prahe (Mastercard Lounge Praha). Sprievod hradí za vstup do salónika poplatok podľa cenníka jednotlivých salónikov.

V prípade vstupu s bezplastovou kreditnou kartou, je potrebné urobiť s obsluhou salónika Apple Pay alebo Google Pay platbu na 0 eur pre povrdenie bezplatného vstupu.

Spoplatnený vstup LoungeKey

Mastercard World je vašou vstupenkou do všetkých letiskových salónikov s označením LoungeKey. Tento vstup je spoplatnený sumou 24€. Poplatok bude zaúčtovaný na kartový účet dodatočne.

Odporúčame stiahnuť si aplikáciu LoungeKey, ktorá vám umožní:

 • vytvoriť svoj LoungeKey účet, 
 • vytvoriť digitálnu kartu, po overení vašej kreditnej karty Mastercard World (platba na 1€, ktorá bude hneď aj stornovaná) a tak nebudete musieť vašu kreditnú kartu vyťahovať z peňaženky pri vstupe do salónika
 • vyhľadať salónik podľa letiska a terminálu, na ktorom sa práve nachádzate, jeho prevádzkovú dobu, polohu, podmienky pre vstup a aj služby, ktoré poskytuje.

 

Platby a prevody z karty

Platby a prevody z karty

Bezpečné nákupy na internete

 • Platby kartou na internete dodatočne potvrdzujete bezpečnostným prvkom 3D Secure, ktorý je súčasťou služby Nonstop banking. Viac o používaní 3D Secure.
 • Všetky údaje o karte potrebné pre platbu na internete si viete zobraziť v aplikácii VÚB Mobil banking – nepotrebujete k tomu plastovú kartu.
 • Tiež si viete jednoducho meniť limity pre internetové platby bezplatne a online cez služby Nonstop bankingu (Internet banking, VÚB Mobile banking alebo cez call centrum)
 • Viac informácií o bezpečnom nakupovaní nájdete na stránke www.vub.sk/bezpecnost

Mobilné platby

 • Plaťte mobilom alebo hodinkami rýchlo a pohodlne. Kartu si do Apple Pay alebo Google Pay zaregistrujete jednoducho priamo cez aplikáciu VÚB Mobil Banking. 
 • Hodinkami alebo náramkom zaplatíte aj prostredníctvom Garmin Pay, Xiaomi Pay a SwatchPAY!
 • Pri pokladni tak už nemusíte hľadať peňaženku a v nej svoju plastovú platobnú kartu ani zadávať PIN kód na termináli. Telefón, hodinky alebo náramok rovnako ako platobnú kartu, jednoducho priložíte k platobnému terminálu a platíte.

Prevod z karty

 • umožní vám previesť peniaze z kartového účtu kreditnej karty na akýkoľvek (SEPA) účet cez VÚB Internet/Mobil banking. Za prevod je účtovaný poplatok v zmysle aktuálne platného Cenníka VÚB.
uLekára.sk a asistenčné služby

uLekára.sk a asistenčné služby

Služba uLekára.sk

Držitelia prémiových kreditných kariet Mastercard World môžu využiť 24/7 on‑line lekársku poradňu úplne zdarma a kedykoľvek to potrebujú.  V poradni odpovedá viacej než 350 lekárov rôznych špecializácií. Môžete konzultovať fyzické, ako aj duševné zdravie. Viac info na stránke tu

Asistenčné služby

Využite službu Mastercard Asistent - profesionálny tím asistentov je k dispozícii 24 hodín denne, 365 dní v roku na čísle +421 268 623 288 alebo na e‑maile asistent@mojmastercard.sk.

Strata/zneužitie karty

Strata/zneužitie karty

 • Pri zneužití karty (neautorizované použitie t.z. bez použitia PIN) Vám vrátime aj straty nad rámec zákona. Reklamovať môžete tiež nedodanie online objednávky, zrušenie rezervovaného ubytovania, či rezervovaného letu. Viac na www.bezpecnenakupy.sk
Flexibilné splácanie a kalendár splátok

Flexibilné splácanie a kalendár splátok

Je na vás koľko mesačne zaplatíte, stačí ak pravidelne do dátumu splatnosti každý mesiac zaplatíte aspoň minimálnu splátku. Minimálna splátka sú 3% z čerpanej sumy plus prípadné poplatky a úroky, minimálne však 3€. Splátku môžete uhradiť bezhotovostným prevodom, vkladom hotovosti (poplatok za službu podľa aktuálneho cenníka) alebo odporúčame zriadiť si bezplatnú službu inkaso minimálnej splátky a viete, že vždy uhradíte požadovanú minimálnu splátku načas.

Online splátka - Splátka odoslaná z VÚB účtu cez Internet/Mobile banking je na kreditnú kartu pripísaná okamžite.

Kalendár splátok pre kreditnú kartu Mastercard World tu.

Karta bez plastu

Karta bez plastu

 • Karta, ktorá je len v digitálnej podobe vo VÚB Mobil bankingu.

Ako platiť kartou bez plastu:

 • Na POS termináli v kamenných obchodoch: jednoducho si ju cez aplikáciu VÚB Mobil banking pridáte do peňaženky Google Pay alebo Apple Pay a platíte pohodlne mobilom alebo hodinkami.
 • Na internete: v aplikácii VÚB Mobil banking si viete zobraziť všetky údaje potrebné pre platby na internete (celé číslo karty, CVC, exspirácia) stačí kliknúť na ikonku pod kartou. 

V prípade, ak zabudnete PIN kód – viete si ho zobraziť v aplikácii VÚB Mobil banking v detaile karty.

Reprezentatívny príklad

Reprezentatívny príklad

S kreditnou kartou Mastercard World s úverovým limitom 2 500 €, s ročnou (základnou) úrokovou sadzbou 17,90 %, bude celková zaplatená čiastka 3 206,74 €, výška mesačnej splátky 267,23 €. RPMN bude 28,27 % (Výsledok výpočtu RPMN sa vyjadruje s presnosťou na dve desatinné miesta).

Vstupné predpoklady pre Reprezentatívny príklad:

 • úverový limit 2 500 € sa poskytuje na obdobie jedného roka, bol vyčerpaný naraz jednou bezhotovostnou platbou a bude splácaný rovnakými mesačnými splátkami počas 12 mesiacov
 • mesačný poplatok za vedenie kartového účtu 8,50 € (t. j. 102 € za rok)
Základná produktová informácia

Základná produktová informácia

Základná produktová charakteristika k produktu Mastercard World tu.

Potrebujete viac informácií?
Služba Kontakt
Máte otázky o produkte alebo potrebujete pomôcť so zriadením? Neváhajte nás kontaktovať.

Kontaktujte nás
Navštívte nás
Navštívte nás v najbližšej kamennej pobočke.

Nájsť najbližšiu pobočku
Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.