Kontakt Internet banking IB Search ×

Ako môžeme spolu pomôcť

Aj naďalej platí pravidlo, že pomáhame aj tým, že zostávame doma. Snažte sa vybaviť z domova všetko čo je možné. Mnohé firmy prešli z papierových procesov na elektronické. Alebo je možné vybaviť veci prostredníctvom volania na ich call centrum. U nás môžete naozaj veľa vecí vybaviť cez VÚB Mobil banking alebo Internet banking.

 

Čo je iniciatíva

#ktopomozeslovensku?

Ak môžete, podporte iniciatívu #ktopomozeslovensku, aj my sme tak urobili ;)
Je to projekt, ktorý pomáha slovenským zdravotníckym zariadeniam pripraviť sa a zvládnuť pandémiu koronavírusu cez prehľadný systém financovania a zabezpečenia materiálnej pomoci pre nemocnice a domovy sociálnych služieb. Zapojiť sa môže každý, kto chce a môže. Pomôcť môžete aj nefinančne ako dobrovoľník, viac sa dozviete na ktopomozeslovensku.sk

Ako môžem podporiť malých podnikateľov?

 

Stačí robiť úplné drobnosti, v rámci vašich možností. Objednajte si donášku jedla z obľúbenej reštaurácie, kúpte si voucher na budúcu službu – či už to bude ubytovanie na Slovensku, strih u svojej kaderníčky či barbera, prispejte na online tréning, či kultúrne predstavenie.
Nakupujte od slovenských výrobcov a poskytovateľov služieb. Ak zvažujete dovolenku, až nastanú priaznivejšie podmienky, dobre urobíte, ak sa rozhodnete spoznávať krásy Slovenska, pomôžete tak domácej ekonomike.

Ako môžem pomôcť, či poradiť starším ľuďom v mojom okolí?

 

Seniori sú v súčasnosti najviac zraniteľnou časťou obyvateľstva. Buďte si teda istí, že pri kontakte s nimi ste dostatočne chránení. Opýtajte sa ich, či im môžete pomôcť s nákupom, či s donáškou jedla alebo liekov. Niekedy stačí aj milé slovo, aby necítili strach či osamelosť, viac než kedykoľvek predtým.

 

Ako môžem pomôcť neziskovým organizáciám vo svojom okolí?

 

Nezabudnite darovať svoje 2% z dane. Práve tieto príspevkové organizácie veľmi pocítia nedostatok financií a nebudú tak vedieť pomáhať ďalej, preto im veľmi pomôže, ak nezabudnete práve na tento príspevok, ktorý vás nestojí nič navyše.

Ako môžem
pomôcť tým najzraniteľnejším?

 

Rúško a sociálna izolácia, to je niečo s čím žijú už roky. Ide o onkologických pacientov a ich rodiny, ktorí zo strachu z bežnej nákazy, ktorá môže skomplikovať ich ochorenie žijú tak ako teraz my. Ale s tým rozdielom, že oni tak žijú už dlhodobo.  Pomôcť im môžete jednorazovým alebo pravidelným príspevkom pre organizáciu Dobrý anjel, alebo si tak ako mnohí naši klienti zriaďte kartu Dobrý anjel a celý zisk z tejto karty venujeme Dobrému anjelovi my. Spolu tak pomôžeme tisíckam rodín. 

 

Môže vás zaujímať

Ako nás kontaktovať

Potrebujem odložiť splátku

Čo všetko vybavím bez pobočky

Ako platiť bezpečne

Čo mám robiť s investíciami

Ako môžeme spolu pomôcť