• No suggestion

VIAMO platby

Umožnite svojim zákazníkom platiť za váš tovar alebo za služby bezhotovostne, jednoducho a rýchlo vďaka službe VIAMO pre podnikateľov.
Postup zriadenia

Postup zriadenia

Ak chcete prijímať platby cez VIAMO potrebujete:

  • bežný podnikateľský účet vo VÚB banke
  • uzavrieť zmluvu o poskytovaní služby VIAMO pre podnikateľov
  • umožniť vašim zákazníkom platiť cez VIAMO, čo znamená napríklad vytlačiť si jednoduchý QR kód alebo zaintegrovať VIAMO platbu do vášho internetového obchodu

Zriadiť službu VIAMO je jednoduché!

Stačí, ak nám pošlete e-mail na viamo@vub.sk a my vás budeme čo najskôr kontaktovať. Pracovník banky vám podľa typu vášho podnikania odporučí vhodný spôsob použitia služby a dohodne s vami postup pre úspešnú aktiváciu.

Banka si vyhradzuje právo nezriadiť klientom službu VIAMO pre podnikateľov v prípade nevhodného obsahu internetových stránok alebo podnikateľskej činnosti.

 

Možnosti platieb

Možnosti platieb

Prijímať platby cez VIAMO môžete:

  • V kamennom obchode alebo prevádzke
  • Priamo u zákazníka
  • V internetovom obchode
  • Vo vašej aplikácii

Platba v kamennom obchode

Cez VIAMO vám zákazníci môžu bezhotovostne zaplatiť, aj keď nemáte platobný terminál. Stačí mať vytlačený QR kód a jednoduchý telefón na príjem SMS správ o prijatí platby. Zákazník načíta QR kód pomocou VIAMO aplikácie, doplní sumu a platbu potvrdí PIN-om. Zaplatené!

Ďalšou možnosťou je aplikácia VIAMO BIZ určená pre podnikateľov, kde si vygenerujete QR kód s ľubovoľnou sumou. Zákazník QR kód načíta pomocou svojej VIAMO aplikácie a platbu potvrdí PIN-om. O prijatej platbe ste informovaný PUSH upozornením a svoje prijaté platby si viete skontrolovať priamo vo VIAMO BIZ aplikácii.

Platba v teréne u zákazníka

Je jedno, či ste kuriér doručujúci balíky, taxikár alebo opravár chladničiek - cez VIAMO môžete prijímať platby za vaše služby kdekoľvek ste aj priamo u zákazníka. Stačí mať vytlačený QR kód a jednoduchý telefón na príjem SMS správ o prijatí platby. Zákazník načíta QR kód, doplní sumu a potvrdí platbu PIN-om. Zaplatené!

Platba v internetovom obchode

Máte internetový obchod a chcete zákazníkom umožniť pohodnú platbu aj na responzívnom webe (optimalizovaný pre zobrazenie na mobilných zariadeniach)? Pri platbe cez VIAMO je jedno, či zákazník nakupuje na počítači alebo mobilnom telefóne. Na počítači zákazník naskenuje QR kód z obrazovky počítača, na mobilnom telefóne je presmerovaný priamo do VIAMO aplikácie. Všetky platobné údaje má vyplnené, nemusí nič prepisovať, nikam sa prihlasovať. Na dokončenie nákupu stačí, aby platbu potvrdil PIN-om. Objednané, zaplatené!

Platba z vašej mobilnej aplikácie

Máte vlastnú mobilnú aplikáciu a chcete, aby váši zákaznici mohli zaplatiť priamo? Cez VIAMO Vám vaši zákazníci pohodlne zaplatia priamo na ich mobilnom telefóne. Platba vyvolaná vo vašej aplikácii otvorí VIAMO aplikáciu a na dokončenie nákupu stačí, aby zákazník platbu potvrdil PIN-om. Objednané, zaplatené - všetko pohodlne na jednom zariadení. Viac informácií nájdete na stránke www.viamo.sk

 

Potrebujete pomoc?

Odpovieme na všetky vaše otázky.