Kontakt Internet banking IB Search ×

Rok 2018

VÚB novinky

05.12.2018

VÚB už v predvianočnom období plní želanie klientov a opäť vylepšuje mobilnú aplikáciu

VÚB banka prináša v týchto dňoch do mobilnej aplikácie ďalšiu novú funkciu – výber z bankomatov VÚB mobilom. Plní tak ďalšie želanie klientov s cieľom maximálne prispôsobiť aplikáciu ich potrebám a požiadavkám, keďže výber z bankomatu mobilným telefónom si vybrali samotní používatelia v internetovom hlasovaní. Mobilné bankovníctvo v súčasnosti aktívne využíva už každý tretí klient, ktorý je aktívny v online bankovníctve. Navyše stále väčší počet zákazníkov VÚB uprednostňuje mobilnú aplikáciu na úkor Internet bankingu či návštevy pobočky.

29.06.2018

Makroekonomický výhľad: Kde sa nachádzame?

Z ekonomického pohľadu žijeme dobré časy. Rast globálnej ekonomiky pokračuje solídnym tempom, no vrchol hospodárskeho cyklu je s veľkou pravdepodobnosťou už za nami. Pozitívny je aj fakt, že z priaznivého ekonomického prostredia profituje viac regiónov, teda, že rast je lepšie rozložený naprieč jednotlivými krajinami. Najbližšie roky by výkon americkej ekonomiky mal opäť prekonávať tú „našu“ európsku. Domáca slovenská ekonomika ale vďaka extra vzpruhám v podobe veľkých investícii automobilového priemyslu bude ešte nejaký čas akcelerovať.

29.06.2018

Dlhodobé investovanie prostredníctvom podielových fondov

Investovanie do podielových fondov zabezpečuje pre klienta profesionálnu správu majetku, riadenie rizika a umožňuje klientovi kedykoľvek podielové listy odpredať. Má dlhoročnú tradíciu najmä v krajinách, kde je úroveň poskytovania služieb v oblasti privátneho bankovníctva na najvyššej úrovni (napr. Švajčiarsko, Luxembursko atď.), kde mali bohatí jednotlivci vždy prístup k profesionálnym správcom peňazí.