Rok 2017

23.11.2017

Manuál na bezstarostné Vianoce s TheConcierge

Vianočný ošiaľ sa už dávno nezačína spolu s adventom. Je dôležité, ak nie priam životne nevyhnutné, byť „vianočne“ pripravený už oveľa skôr. Dôvody sú dva a sú skutočne jednoduché – buď ste typ človeka, ktorý sa rád nechá strhnúť dobou, a teda rozhovory o darčekoch sú u vás na dennom poriadku už začiatkom októbra, alebo cítite priam bytostný odpor k davom, hodinovému čakaniu pri pokladniciach a poloprázdnym regálom. Nezáleží, či sa radíte do prvej alebo druhej skupiny, tak či onak je pre vás TheConcierge to pravé. S nimi sa vám podarí byť „in“ a zároveň sa nestresovať. Nie ste si istí, s čím všetkým by vám TheConcierge mohli pomôcť?
 
23.11.2017

Nonstop banka vo vrecku - aplikácia Mobil Banking

Mobil banking zmení život platenia a fungovania osobných peňazí na nepoznanie. Aplikácia VÚB Mobil Banking je v súčasnosti najefektívnejší, najpohodlnejší a najrýchlejší spôsob dennej obsluhy vlastných peňazí. Súčasne je to najlacnejší spôsob, svet oslobodený od poplatkov a dodatočných výdavkov.
 
23.11.2017

Private banking vo svete

Podľa výsledkov takýchto prieskumov sa najviac milionárov nachádza v Severnej Amerike, Európe a Ázii. Ázijský trh má aktuálne najrýchlejší rast počtu milionárov a predpokladá sa, že do 5 – 10 rokov bude počet milionárov v Ázii najvyšší na svete.
 
23.11.2017

Európa a jej smerovanie

Globálna ekonomika sa udržala v raste aj počas tretieho štvrťroka 2017. Expanzia by mala pokračovať aj budúci rok – len mierne ovplyvnená znížením menových stimulov a zmenami kurzov. Odhady rastu HDP na aktuálny rok sa kontinuálne zvyšovali – z globálnych ekonomík najmä v eurozóne, Číne, ale ku koncu roka aj v USA. Inflačné očakávania naopak postupne upadali. Nižšia inflácia tak dáva priestor centrálnym bankám neutralizovať menovú politiku len veľmi pozvoľne.
 
22.09.2017

Šetríme menej, ako je zvykom v Európe

Slováci šetria menej, ako im to umožňujú zárobky a výkonnosť ekonomiky. Posledných päť rokov síce rastie záujem vytvárať si finančnú rezervu, ale v rôznych ukazovateľoch sme stále na chvoste rebríčkov EÚ aj eurozóny.
 
22.09.2017

Mobil banking je banka vo vrecku bez zbytočných poplatkov!

Mobil umožňuje správu vlastných financií nonstop – 24 hodín denne, aplikáciu VÚB Mobil banking si možno nastaviť na mieru.
 
22.09.2017

Počas Bielej noci pristane Mesiac, návštevníci z vesmíru a stanete sa digitálnymi sprejermi

Biela noc premení ulice Bratislavy a Košíc na magickú nočnú prechádzku.
Festival Biela noc, ktorý prebehne v Košiciach 30. septembra a v Bratislave 7. októbra, zverejnil zatiaľ najbohatší program vo svojej histórii.
 
12.07.2017

Fondy VÚB AM s dvomi oceneniami

Dňa 1. marca 2017, pri príležitosti výročnej tlačovej konferencie Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) sa konalo vyhlásenie výsledkov a odovzdávanie ocenenia Top Fond Slovakia 2016.
 
12.07.2017

Plánované nástupníctvo vo firmách

Je nesporným faktom, že nástupníctvo je jednou z tém, ktorej sa žiadna rodinná firma nevyhne. Po rokoch budovania vlastnej značky čelia rodinné firmy otázke generačnej výmeny. V priemere asi len 30% rodinných firiem tento generačný prechod prežije, avšak už len približne 15% prežije prechod z druhej generácie na tretiu.
 
12.07.2017

Globálna ekonomika naberá vietor do plachiet

Globálne prieskumy dôvery naznačujú dobrý stav ekonomiky, ba dokonca dávajú nádej aj pre jej akceleráciu.
 
Predchádzajúca123
Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Rozumiem