Rok 2017

01.12.2017

Investície: Aktuálnym trendom sú flexibilné riešenia

Predpokladom rozhodnutia, do čoho investovať, je, že sa investor v danej problematike aspoň z časti vyzná. Treba totiž neustále vyhodnocovať či komodita alebo cenný papier, do ktorého vložil peniaze, má potenciál v čase rásť a do akej miery. V prípade podielových fondov však túto neľahkú úlohu preberajú na seba portfólio manažéri a klientom prinášajú už hotové riešenia. O ich práci sme sa rozprávali s Jurajom Vaškom, šéfom riadenia investícií VÚB Asset Management.
 
01.12.2017

VÚB banka podporila ženy podnikateľky už po deviatykrát

Ženy sú v biznise nápadité, intuitívne sa rozhodujú, menej riskujú a dokážu racionálne zvládnuť zložité situácie. Uvádzajú to viaceré štúdie EÚ o začínajúcich podnikateľkách. Potvrdením je aj VÚB Biznis akadémia pre podnikavé ženy, ktorá tento rok ocenila v skutku nápadité podnikateľské nápady: projekt výroby slovenského originálneho cideru, špeciálnej perinky pre bábätká a produkcie detského tovaru z originálnych materiálov.
 
23.11.2017

Manuál na bezstarostné Vianoce s TheConcierge

Vianočný ošiaľ sa už dávno nezačína spolu s adventom. Je dôležité, ak nie priam životne nevyhnutné, byť „vianočne“ pripravený už oveľa skôr. Dôvody sú dva a sú skutočne jednoduché – buď ste typ človeka, ktorý sa rád nechá strhnúť dobou, a teda rozhovory o darčekoch sú u vás na dennom poriadku už začiatkom októbra, alebo cítite priam bytostný odpor k davom, hodinovému čakaniu pri pokladniciach a poloprázdnym regálom. Nezáleží, či sa radíte do prvej alebo druhej skupiny, tak či onak je pre vás TheConcierge to pravé. S nimi sa vám podarí byť „in“ a zároveň sa nestresovať. Nie ste si istí, s čím všetkým by vám TheConcierge mohli pomôcť?
 
23.11.2017

VÚB Mobil Banking, vaša banka vo vrecku od novembra s novými funkciami

Mobil banking zmení život platenia a fungovania osobných peňazí na nepoznanie. Aplikácia VÚB Mobil Banking je v súčasnosti najefektívnejší, najpohodlnejší a najrýchlejší spôsob dennej obsluhy vlastných peňazí. Súčasne je to najlacnejší spôsob, svet oslobodený od poplatkov a dodatočných výdavkov.
 
23.11.2017

Private banking vo svete

Podľa výsledkov takýchto prieskumov sa najviac milionárov nachádza v Severnej Amerike, Európe a Ázii. Ázijský trh má aktuálne najrýchlejší rast počtu milionárov a predpokladá sa, že do 5 – 10 rokov bude počet milionárov v Ázii najvyšší na svete.
 
23.11.2017

Európa a jej smerovanie

Globálna ekonomika sa udržala v raste aj počas tretieho štvrťroka 2017. Expanzia by mala pokračovať aj budúci rok – len mierne ovplyvnená znížením menových stimulov a zmenami kurzov. Odhady rastu HDP na aktuálny rok sa kontinuálne zvyšovali – z globálnych ekonomík najmä v eurozóne, Číne, ale ku koncu roka aj v USA. Inflačné očakávania naopak postupne upadali. Nižšia inflácia tak dáva priestor centrálnym bankám neutralizovať menovú politiku len veľmi pozvoľne.
 
22.09.2017

Šetríme menej, ako je zvykom v Európe

Slováci šetria menej, ako im to umožňujú zárobky a výkonnosť ekonomiky. Posledných päť rokov síce rastie záujem vytvárať si finančnú rezervu, ale v rôznych ukazovateľoch sme stále na chvoste rebríčkov EÚ aj eurozóny.
 
22.09.2017

Mobil banking je banka vo vrecku bez zbytočných poplatkov!

Mobil umožňuje správu vlastných financií nonstop – 24 hodín denne, aplikáciu VÚB Mobil banking si možno nastaviť na mieru.
 
22.09.2017

Počas Bielej noci pristane Mesiac, návštevníci z vesmíru a stanete sa digitálnymi sprejermi

Biela noc premení ulice Bratislavy a Košíc na magickú nočnú prechádzku.
Festival Biela noc, ktorý prebehne v Košiciach 30. septembra a v Bratislave 7. októbra, zverejnil zatiaľ najbohatší program vo svojej histórii.
 
12.07.2017

Fondy VÚB AM s dvomi oceneniami

Dňa 1. marca 2017, pri príležitosti výročnej tlačovej konferencie Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) sa konalo vyhlásenie výsledkov a odovzdávanie ocenenia Top Fond Slovakia 2016.
 
Predchádzajúca123
Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Rozumiem